Małgorzata Piekarek – najpopularniejsza instruktorka

Małgorzata Piekarek wygrała konkurs TOP 10 Najpopularniejszy Instruktor 2009, organizowany przez portal FIT.pl. Opowiedziała nam o swojej pasji oraz planach na przyszłość
fit.pl
2010-05-12 00:00
Udostępnij
Małgorzata Piekarek – najpopularniejsza instruktorka
gosiaMałgorzata Piekarek to instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness. Prowadzi zajęcia w klubach w Trójmieście. Jest właścicielką Energia Studia Tańca & Fitness w Gdyni, absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Jej największą pasją jest fitness, ale w wolnych chwilach lubi pójść na zajęcia taneczne typu sexy dance czy też dancehall, hip-hop.J ak sama mówi praca instruktora to ciągłe szkolenia i zdobywanie nowych umiejętności, a wszystko po to, by zajęcia były ciekawe i jednocześnie bezpieczne.

Zaczynamy od gratulacji! Zaskoczona tytułem najpopularniejszego instruktora w Polsce?

Tak zaskoczona!

Czym tytuł najpopularniejszej instruktorki jest dla Ciebie?

Jest to bardzo miłe przeżycie. Dowiedziałam się o tym od znajomych, którzy na mnie głosowali. Mam, można powiedzieć swego rodzaju fan club, przyjaciół którzy pilnują głosowania, wysyłają maile do osób, które mają na mnie głosować, starają się. To są przede wszystkim moi klienci, którzy chodzą do mnie na zajęcia. Jest to przemiłe, bo to oznacza, że podobają im się moje zajęcia i chcą żebym wygrała ten konkurs.

 Co zrobić, aby zostać najpopularniejszym instruktorem?

Myślę, że to nie jest tak, że jest się najpopularniejszym instruktorem, raczej trzeba powiedzieć najpopularniejszym instruktorem dla swoich klientów. Po prostu trzeba kochać to co się robi, robić to z pasją. To jest recepta na sukces.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z fitnessem?

Moja przygoda z fitnessem zaczęła się na studiach, poszłam na zajęcia fitness, zobaczyć co to jest i po prostu się zakochałam. Zaczęłam jeździć na różne konwencje, szkolenia i krok po kroku uczyłam się coraz więcej.

Trudno jest zostać instruktorem?

Jest trudno, gdyż wymaga to dużo ciężkiej pracy, choć w obecnej chwili na rynku pojawiło się dużo szkół, które oferują w swoich programach szkoleniowych zostanie instruktorem w dwa tygodnie, ale to w rzeczywistości nie jest takie proste. Zostanie instruktorem wymaga dużej wiedzy, pracy nad sobą i dużego zaangażowania w to, co się robi.

Czy miałaś chwile zwątpienia?

Nie nigdy! Nigdy nie myślałam o tym, aby to rzucić. Zawsze jest mi mało, chce więcej i więcej.

[-------]

Co było najtrudniejsze w Twojej dotychczasowej karierze?

Myślę, że nie było takiej rzeczy, którą można nazwać trudną. Każde szkolenie sprawia, że człowiek się trochę denerwuje, bo jest to coś nowego, jest ciężko. Ale trzeba dużo pracować i wtedy wszystko wychodzi i się udaje.

IMG 1658

Co najbardziej lubisz w fitnessie?

To, że można się zmęczyć, a przede wszystkim dać ludziom satysfakcję z ćwiczeń. Dla mnie fitness to po prostu dobra zabawa.

Którą dziedzinę fitness najbardziej lubisz?

Najbardziej lubię zajęcia taneczne, przede wszystkim dance.

Co najbardziej lubisz w pracy z ludźmi?

Kontakt z nimi, rozmowę, fakt, że mogę im pomóc, zwłaszcza gdy mają problemy z sylwetką. Szczególnie kobiety po ciąży mają takie chwile zwątpienia, że nie uda im się wrócić do poprzedniej figury, ale ja je przekonuje, ze wcale tak nie jest, że trzeba pracować nad sobą, stosować odpowiednią dietę i wszystko będzie dobrze.

Jak oceniasz tegoroczne targi fIT - EXPO 2010?

Targi bardzo mi się podobają, choć ostatnio byłam na targach FIBO w Niemczech i uważam, że można tam znaleźć dużo więcej, jeśli chodzi o wystawców i sprzęt fitness. Ale konwencja fitness EU4YA króluje w całej Europie. Oferuje dużo zajęć z super instruktorami, dlatego jest dużo lepsza niż konwencja FIBO.

IMG 1649Które zajęcia na konwencji EU4Ya najbardziej Ci się podobały?

Jak na obecną chwilę inddoor cycling, czyli zajęcia na rowerach stacjonarnych.

Jakie masz plany na przyszłość?

Zostać managerem albo koordynatorem zajęć w jakimś bardzo dobrym klubie, a zawodowo dalej pomagać ludziom w osiągnięciu wymarzonej sylwetki.

Czego Ci życzyć?

Przede wszystkim szczęścia, bo ono jest najważniejsze!

Zobacz wizytówkę Małgosi Piekarek

O rozdaniu nagród TOP 10 Najpopularniejszy Instruktor czytaj TUTAJ

Rozmawiała: Aleksandra Kacprowicz

www.fit.pl