Natalia Warzecha – Fitness to lek na całe zło

Z Natalią Warzechą, która w Polsce promuje nowe zajęcia fitness – Bokwa Fitness, rozmawiamy czym jest Bokwa, jak zrodziła się jej pasja do fitnessu i dlaczego wybrała pracę z ludźmi 
fit.pl
2012-12-18 00:00
Udostępnij
Natalia Warzecha – Fitness to lek na całe zło
Kiedy stwierdziłaś, że fitness to jest to, czym chcesz się zająć na dobre?

Od dzieciństwa moją pasją był taniec oraz fitness. Losy potoczyły się trochę inaczej, aczkolwiek marzenia zostały. Będąc w Krakowie i studiując Geoturystykę często uczęszczałam na zajęcia tańca - gdyż to moja największa pasja. Uprawiając taniec zdałam sobie również sprawę, jak wciągający i rozwijający jest również fitness. Marzenie o zostaniu profesjonalną instruktorką w tej drugiej dziedzinie udało mi się jednak spełnić dopiero w Jersey.

Jakie cechy Twoim zdaniem wyróżniają dobrego instruktora?

Osobiście obok pasji stawiam na otwartą osobowość, entuzjazm i 100% zaangażowanie. Bardzo ważną cechą również jest miłość do drugiego człowieka, bo bez tego, nie byłoby możliwe pełne oddanie się temu co robię.

Promujesz zajęcia Bokwa Fitness w Polsce. Możesz przybliżyć czytelnikom fit.pl czym są te zajęcia?

Nazwa Bokwa ® Fitness jest kombinacją dwóch wyrazów (bo - pochodzi od light kick boxingu, a kwa - odnosi się do tańca afrykańskiego i kultury Kwaito). Bokwa® Fitness to kombinacja figur, liter, numerów oraz znaków amerykańskiego języka migowego. Bokwa ®Fitness to przede wszystkim, fala pozytywnej energii i świetna zabawa, która ma nieoceniony wpływ na kondycję i zdrowie.

Kiedy po raz pierwszy zetknęłaś się z zajęciami Bokwa Fitness i czy od razu wiedziałaś, że będą to zajęcia w sam raz dla Ciebie?

Po raz pierwszy usłyszałam o Bokwa ®Fitness w 2011 roku w Wielkiej Brytanii, gdzie odbyły się pierwsze szkolenia dla instruktorów. Z racji tego, że nauczałam już kilku rodzajów fitnessu, promowanie czegoś nowego jest naturalną koleją rzeczy. Bokwa ® więc była kolejnym krokiem w mojej karierze. Mówiąc krótko - tak od razu wiedziałam, że Bokwa ® jest dla mnie, gdyż w pełni odzwierciedla moją osobowość.

Bokwa Fitness jest dla wszystkich, nie ma ograniczeń ruchowych?

Absolutnie i mówimy tu o braku ograniczeń co do figury, postury oraz wieku. Osobiście serdecznie zapraszam wszystkich, którzy choć trochę lubią ruch.

Jak oceniasz zainteresowanie tego typu zajęcia w Polsce?

Tak samo jak program Zumby ® Fitness był nowością dla rynku Fitness, tek samo Bokwa ® Fitness. Dajmy jej trochę czasu. Pozytywne podejście i dobre treningi na pewno zachęcą miłośników tańca oraz fitness do tego typu zajęć. Każdego dnia otrzymuje maile z zapytaniem odnośnie szkoleń oraz zajęć i widzę, że zainteresowanie rośnie.

Bokwa pokona zumbę?

A czy Cola pokonała Pepsi? Jako instruktorka obu dziedzin uważam, że jedna i druga zawsze będzie mieć mnóstwo sprzymierzeńców. Zumba® - nam wszystkim otworzyła drzwi do wielu niesamowitych odłamów fitness. Zumba ® jest wielką zabawą a Bokwa ® zaprasza nas na jej kontynuację.

Czym Bokwa Fitness wyróżnia się spośród innych zajęć fitness?

Podczas zajęć Bokwa Fitness, oprócz świetnej muzyki, którą słyszymy na co dzień, używamy języka migowego, alfabetu, znaków i cyfr. Oznacza to, że są to również zajęcia dla głuchoniemych. Przy tej okazji chce zaznaczyć, że są to naprawdę proste zajęcia, a na każdej godzinnej sesji spalamy ponad 1000 kalorii.

Pracujesz w Wielkiej Brytanii, jak porównujesz zainteresowanie Bokwą, fitness w Polsce i zagranicą?

Póki co jest to rozwijająca się dziedzina sportu, którą czeka wielka przyszłość.  A ponieważ my Polacy jesteśmy otwartym na nowości społeczeństwem wierzę, że Bokwa ® będzie już niebawem bić rekordy popularności.

Co najbardziej lubisz w pracy z ludźmi?

Mogłabym o tym napisać książkę:) Na co dzień przychodzą do mnie kobiety, które dziękują mi za duże zmiany w ich życiu. Dla mnie na początku było to wielkim zaskoczeniem, ale do teraz widzę te same aczkolwiek już odmienione osoby, które dzięki tym zajęciom nabrały pewności siebie. Moje zajęcia zmieniły tych ludzi i to najlepsza odpowiedź na to pytanie.

Jak oceniasz świadomość zdrowotnych korzyści wynikających z ruchu wśród Polaków?

Myślę, że co raz więcej osób ma świadomość tego, że to przede wszystkim ruch pozwoli nam jak najdłużej pozostać zdrowymi, jak również aktywnymi w codziennych obowiązkach.

Patrząc z perspektywy czasu, co uważasz za swoje największe osiągnięcie?

Chyba to, że będąc w Wielkiej Brytanii udało mi się moją największą pasję przenieść do własnego kraju. Jako tak zwany Bokwa®B.E.S. T (Bokwa Education Specialist Trainer) mam możliwość szkolenia przyszłych instruktorów Bokwa ®Fitness.

Aktywność jest czymś, co sprawia, że się uśmiechasz?

Tak, jak najbardziej. Dla mnie ruch: taniec, fitness...jest lekarstwem na całe zło. Daje mi pozytywną energię każdego dnia. I powiem więcej - widzę po moich uczestnikach, jak właśnie Bokwa ® czy Zumba ® pozytywnie wpływają ma ich życie.

Rozmawiała: Ola Załęska

www.fit.pl