fit.pl mobile logo

Maria Szarapowa

Jest jedną z najlepszych i najpiękniejszych tenisistek świata - zobacz jak ona to robi
Młoda, piękna i utalentowana. Jest jedną z najlepszych tenisistek świata (jest w tym momencie wiceliderką światowego rankingu tenisistek), a jakby tego było mało, jest regularnie wybierana na najpiękniejszą sportsmenkę w różnorodnych rankingach. Jak ona to robi?

maria sharapovaTo, że 20-letnia Maria Szarapowa jest jedną z najlepszych tenisistek świata nie ulega wątpliwości – świadczą o tym choćby dwa wygrane turnieje wielkoszlemowe i wysoka pozycja w rankingu tenisistek WTA. Ale wiele też się mówi o jej wyglądzie – od 2003 roku jest regularnie uznawana za najpiękniejszą sportsmenkę roku w rankingu pisma „Maxim”, znalazła się też na liście 50 najpiękniejszych kobiet świata w rankingu magazynu „People”. Swoje na pewno zrobiły geny, ale duże znaczenie miał też sport i dieta, które ukształtowały jej nienaganną sylwetkę.

Dieta

Jak to bywa w przypadku zawodowych sportowców, dieta Marii polega na tym, by jeść dużo i dostarczyć ciężko pracującemu organizmowi jak najwięcej energii. Podobno uwielbia jeść i sprawia jej to dużą frajdę. Maria zjada trzy duże posiłki dziennie (jej dietetyk dba, by zawierały odpowiednią ilość węglowodanów i białek), przegryzając między nimi świeżymi owocami i zakąskami w rodzaju plasterka szynki lub innych, bogatych w białko produktów. Jak mówi, nigdy nie odmawia siebie przyjemności pod postacią słodkiego ciastka lub innego smakołyku. – Jeśli mam ochotę na przykład na ciastko po prostu je jem.

Najwyraźniej sport bez problemu spala tę dodatkową porcję kalorii…

Trening

Jako profesjonalna tenisistka musi trenować codziennie. I przyznaje, że niezbyt to lubi. – Drażni mnie to, że codziennie muszę robić to samo – mówi Maria. – A że jestem dość niecierpliwa, często mam dość. Jednak zdaję sobie sprawę, że jest wiele rzeczy, które powinnam poprawić i muszę cały czas trenować.

Podczas przygotowań do zawodów Maria ćwiczy na korcie przez sześć dni w tygodniu po 3,5 godziny. Aby uniknąć monotonii urozmaica sobie treningi jazdą na rowerze i ćwiczeniem jogi. Ale jej ulobioną aktywnością (poza tenisem oczywiście) jest salsa. Maria chodzi regularnie na lekcje tego tańca i jest nim po prostu zafascynowana.

Korzysta z programu, opracowanego przez instruktorów fitness z Miami. Obejmuje on kombinację tańca i ćwiczeń fitness, mających na celu wzmocnienie mięśni brzucha i kręgosłupa. Nie ma w nim skomplikowanych układów choreograficznych, wiec Maria nie musi martwić się o to, że pomyli kroki i bardzo to sobie chwali. – Uwielbiam te zajęcia, są bardzo energetyczne i dają dużo radości - mówi.

maria szarapowaMaria nie ćwiczy jednak bez przerwy – bardzo dba o to, by robić sobie od czasu do czasu przerwę na odpoczynek, tak by nie przeciążać nadmiernie organizmu. Kiedyś bowiem z powodu zbyt intensywnych treningów nadwerężyła sobie ramię, co spowodowało później 10-tygodniową przerwę w treningach i zawodach. A na to nie może sobie pozwolić.

- Jeśli czuje się zmęczona, po prostu odpoczywam – mówi. – Funduję sobie wtedy masaż albo odpoczywam na plaży. Relaksują mnie też zakupy.

Pozytywne wibracje

Maria twierdzi, że piękny i zdrowy wygląd zawdzięcza nie tylko sportowi, ale także odpowiedniej kondycji psychicznej. A to zapewniają jej m.in. ludzie z jej otoczenia. – Otaczają mnie wspaniali ludzie – mówi. – To moi rodzice, mój trener i przyjaciele. Dzięki nim patrzę na świat pozytywnie.

Nie bez znaczenie jest też odpowiednie nastawienie. – Uwielbiam to, co robię i to moja największa motywacja – mówi Maria. – Poza tym zawsze staram się dawać z siebie wszystko i osiągać najwyższe cele i to daje mi energię do działania.

Jak twierdzi, stara się te podchodzić rozsądnie do porażek. – Przegrana to zawsze jest rozczarowanie, ale staram się do tego podchodzić rozsądnie, bo przecież na tenisie świata się nie kończy. Zawsze też staram się traktować swoje przeciwniczki tak, jak sama bym chciała być traktowana.

www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl