fit.pl mobile logo

Mariusz Bałaziński

Kulturystyka to niełatwa i niekrótka praca - mówi Mariusz Bałaziński, wicemistrz Polski w kulturystyce klasycznej
balazinski mariuszO tym, jak się zostaje kulturystą, ile trzeba trenować, by wskoczyć na podium i jak długo trzeba ćwiczyć, by wypracować idealną sylwetkę opowiada Mariusz Bałaziński, jeden z najbardziej obiecujących polskich kulturystów.

Przykład Mariusza Bałazińskiego pokazuje, że w kulturystyce można osiągnąć sporo, jeśli włoży się w to odpowiednią dawkę ciężkiej pracy. Nauczyciel wychowania fizycznego z Pabianic zadebiutował na kulturystycznych zawodach zaledwie rok temu. Teraz ma na swoim koncie m.in. tytuł wicemistrza Polski w kulturystyce klasycznej, zdobyty na ostatnich Mistrzostwach Polski. W krótkim czasie zrobił spore postępy i jest uważany przez specjalistów z branży za jednego z najbardziej obiecujących, polskich kulturystów.

Jak się zostaje kulturystą? Jak długo trzeba pracować, żeby tak wyglądać?

Mariusz Bałaziński: - Ta praca jest generalnie niełatwa i niekrótka. W kulturystykę bawię się już od kilkunastu lat, a zaraził mnie ją mój przyjaciel na studiach na AWF. Później tę pasję w odpowiednim kierunku popchnął dr Kruszewski, który miał z nami specjalizację na uczelni. Od tego czasu stopniowo wchodziłem w ten sport, ale na start zdecydowałem się dopiero rok temu w debiutach. No i żałuje, że tak późno, ale niestety wcześniej nie było środków i innych czynników, potrzebnych do startu w zawodach.

Rok temu debiuty, a w tym tytuł wicemistrza Polski, więc efekty były bardzo szybkie?

– Faktycznie, to wszystko od debiutów tak się ułożyło. Początkowo miał to być jeden start, tak, by się sprawdzić, a wyszło tak jak wyszło i na razie się w to bawię. Chociaż trudno z drugiej strony nazwać to zabawą – zawodowa kulturystyka pochłania dość dużo środków, a jeśli nie ma się sponsora, jak obecnie w moim przypadku, jest jeszcze trudniej

balazinskiJakie stawia sobie pan sportowe plany na ten sezon?

- Chcę zakończyć ten sezon występem w jesiennym Pucharze Polski, a później wyjechać na mistrzostwa świata, jeśli forma będzie odpowiednia.

Skąd bakcyl kulturystyki? Chęć rywalizacji, czy raczej dążenie do świetnego wyglądu?

- I jedno i drugie, bo rywalizacja jest tu nieodłącznym czynnikiem. Kiedy już zaraziłem się kulturystyką, wciągała mnie ona coraz mocniej i powodowała, że coraz bardziej chciałem się zbliżyć do idealnej sylwetki. Zawsze czegoś brakuje, zawsze jest cel, do którego się dąży i tak to już chyba będzie trwało.

Powiedzmy, że chciałbym zacząć dbać o swoją sylwetkę i popracować nad mięśniami. Od czego powinienem zacząć?

- Podstawą jest ruch i zdrowe odżywianie – jeśli te dwa czynniki będą współgrały, później można dodać suplementację i bardziej zaawansowany trening. Ale jak już mówiłem, to niełatwa i niekrótka droga. Na efekty trzeba pracować systematycznie i dość długo.

Rozmawiał Tomasz Kolasa
www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl