fit.pl mobile logo

Marta Domachowska

Marta Domachowska opowiada czytelnikom FIT.PL o sobie i swojej przygodzie z tenisem
Jeśli choć trochę interesujesz się tenisem to nazwisko trzeciej rakiety w Polsce na pewno nie jest ci obce. Choć sezon startowy w pełni, Marta Domachowska znalazła chwilę, by opowiedzieć czytelnikom FIT.PL o sobie i swojej przygodzie z tenisem.
domachowska marta 2Jak wyglądały Twoje początki z tenisem? Czy już po pierwszym treningu czułaś, że to jest to, co chcesz w życiu robić?


– Kiedyś, dawno temu, grał mój tata razem z siostrą, ale całkiem rekreacyjnie. Zawsze jeździłam z nimi na korty i gdzieś z tylu biegałam sobie i patrzyłam jak grają. Kiedy miałam 8 lat rodzice zapisali mnie do szkółki, ale oprócz tenisa chodziłam też na balet, gimnastykę, pływanie… Nie miałam grać wyczynowo… Życie jednak chciało inaczej.


Grałaś z czołowymi rakietami świata. Spotkanie z którą z nich wspominasz najbardziej?


– Myślę, że nigdy nie zapomnę mojego pierwszego spotkania z Venus Williams. Miałam wtedy chyba 18-19 lat. Prowadziłam wtedy z tego co pamiętam 6:4 i było 4:4, kiedy przerwano mecz z powodu deszczu… Grałyśmy następnego dnia, przegrałam niestety 6:4, 4:6, 4:6, ale i tak byłam wtedy bardzo zadowolona z tego meczu.


Wiadomo, że tenis to sport, który wymaga od zawodnika podróży po całym świecie. Czy w czasie długich podróży starasz się jakoś rozruszać kości?


– Podróże bywają bardzo męczące… Chyba najgorsza jest ta do Australii… Zawsze staram się często wstawać w samolocie i pić dużo wody, podobno pomaga.

[-------]


Sezon tenisowy jest niewątpliwie męczący. Czy po jego zakończeniu masz jeszcze siłę na jakieś inne ćwiczenia i aktywność fizyczną, czy raczej jedyne, o czym myślisz to błogie leniuchowanie?


– Zawsze w końcówce sezonu marzą mi się wakacje… Po ostatnim turnieju mam 10 – 14 dni leniuchowania… i potem jestem gotowa do dalszej pracy.


domachowska marta 3Jak wyglądają Twoje treningi? Czy do dużych turniejów przygotowujesz się w jakiś szczególny sposób?


– Najwięcej trenuje podczas okresu przygotowawczego, czyli listopad-grudzień… Wtedy i dużo gram w tenisa i dużo ćwiczę poza kortem. Szykujemy wtedy bazę prawie pod cały sezon, bo później większość czasu zajmują mi turnieje. W sezonie zazwyczaj gram dwa-trzy turnieje i wracam do domu na tydzień lub dwa treningów. Ale zawsze przed turniejem trenuję już dużo mniej.


W Polsce ustępujesz jedynie siostrom Radwańskim. W jakim stopniu sukcesy sportowe Agnieszki i Uli motywują Cię do dalszej pracy?


– Motywują mnie dość mocno. Myślę, że im więcej Polek gra, tym lepiej. Każda będzie starała się wtedy coraz bardziej.


Co powinna zrobić młoda osoba, która marzy o sukcesach w grze w tenisa? Rada utytułowanej zawodniczki na pewno im się przyda.


– Przede wszystkim zawsze wierzyć w siebie i ciężko trenować, a wtedy sukces przyjdzie.

[-------]


Twoje życie prywatne i przede wszystkim związek z Pawłem Korzeniowskim cieszy się dużym zainteresowaniem tabloidów. Masz skuteczny sposób na natrętnych paparazzi? Jak radzisz sobie z taką popularnością?


domachowska marta 1– Myślę, że na to, co piszą w tabloidach nie mam większego wpływu. Czasem zrobią jakieś głupie zdjęcie, dopiszą artykuł „od siebie” i tyle… Zazwyczaj nie ma to wiele wspólnego z prawda. Wiec po prostu przestałam się przejmować tym, co piszą. Taką mają pracę.


Jesteś jeszcze młoda i wiele sukcesów przed Tobą, ale na pewno masz świadomość, że w zawodowego tenisa nie da się grać przez całe życie. Czy planujesz już, co będziesz robić po zakończeniu kariery?


– Mam parę pomysłów na przyszłość. Na pewno chciałabym założyć kiedyś rodzinę. Ale zobaczymy, co los przyniesie.


Dziękuję za rozmowę i życzę jeszcze wielu sukcesów i radości, jaką sprawiłabyś kibicom, sięgając po najwyższe trofea np. na kortach Rolanda Garrosa.


– Dziękuje bardzo i pozdrawiam.
Rozmawiał Łukasz Pęksyk
www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl