Wkrótce w księgarniach pojawi się najnowsza książka Martyny Wojciechowskiej, opowiadająca o wyprawie na najwyższy szczyt świata
fit.pl
2006-11-21 00:00
Udostępnij
Martyna Wojciechowska
Wkrótce w księgarniach pojawi się najnowsza książka Martyny Wojciechowskiej. Popularna dziennikarka i podróżniczka opowiada w niej o pokonywaniu własnych słabości, o walce z cierpieniem i bólem, pilnie skrywanej na użytek telewizyjnego show.martyna wojciechowska ksiazka

Głównym wątkiem książki pt. "Przesunąć horyzont" jest opowieść o wspinaczce na Mount Everest – Wojciechowska jest trzecią i najmłodszą (31 lat) Polką, która zdobyła najwyższy szczyt świata. Nie brak też szczerych wyznań Martyny o innych dramatycznych wydarzeniach z jej życia, m.in. o wypadku samochodowym na Islandii i wizji kalectwa, jaka zajrzała jej wtedy w oczy. Lekarze przepowiadali jej wówczas, że powrót do formy może jej zająć nawet trzy lata. Ale Martyna jak zwykle się nie poddała i wkrótce stanęła na najwyższym szczycie świata.

Wejście ma Mount Everest ma w tej książce wymowę symboliczną i stanowi budujące przesłanie dla wielu ludzi pokonanych przez los. „Super Express” nazwał tę książkę „intymnym dziennikiem z wyprawy”.

martyna wojciechowska1Martyna Wojciechowska oprócz wejścia na Mount Everest ma na swoim koncie również inne, robiące wrażenie dokonania. Między innymi jako pierwsza Polka i kobieta z Europy Środkowo-Wschodniej ukończyła Rajd Paryż Dakar. Od 17. roku życia ma Międzynarodową Sportową Licencję Rajdową i Wyścigową. Wśród jej licznych pasji jest jeszcze nurkowanie, strzelectwo sportowym i przede wszystkim podróże. Od kilku lat jest zafascynowana górami. Prowadzi firmę „Martyna Adventure” zajmującą się organizacją wyjazdów incentive i VIP. Wojciechowska jest jedną z ponad 100 kobiet, które stanęły na Evereście. Oprócz najwyższego szczytu świata (8848 m n.p.m.) ma na swoim koncie również najwyższy szczyt Alp - Mount Blanc (4810 m n.p.m.), najwyższy szczyt Afryki - Kiilimandżaro (5895 m n.p.m.) i najwyższy w Andach szczyt Aconcagua (6962 m n.p.m.)

Martyna może być wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o zdrowy i aktywny styl życia: dobrze się odżywia, nie pije mocnego alkoholu, nie pali papierosów, uprawia sport, chodzi wcześnie spać. - Nie rozumiem ludzi, którzy twierdzą, że coś jest dla nich niemożliwe, że nie zanurkują, bo są za starzy, albo nie wejdą na górę, bo nogi ich bolą – mówiła w jednym z wywiadów. - Wszystko jest w głowie, jeśli czegoś naprawdę się chce, to się to osiąga.

www.fit.pl