fit.pl mobile logo

Możesz rzucić palenie!

Palenie papierosów to nałóg bardzo powszechny w naszym społeczeństwie. Powodów, dla których palacze sięgają po papierosa jest wiele: jedni robią to dla towarzystwa, inni, aby się zrelaksować, a jeszcze inni, kiedy są zdenerwowani. Jakkolwiek by było, palenie szkodzi zdrowiu i może powodować poważne choroby, a nawet doprowadzić do śmierci. Stąd coraz więcej osób zastanawia się, jak rzucić palenie papierosów raz na zawsze. Każdy podejmował wiele prób, mniej lub bardziej udanych, niestety, po jakimś czasie znowu następował nawrót. Aby to się więcej nie zdarzyło, należy dobrze się przygotować do każdego etapu rzucania palenia. Jakie to etapy? Jak przez nie przejść? I jakie korzyści wynikają z porzucenia nałogu palenia? Sprawdźmy.

Najważniejsza jest motywacja!
Aby podjąć zdecydowane działania w celu rzucenia palenia papierosów, musimy posiadać odpowiednio silną motywację. Bez tego każda próba zakończy się niepowodzeniem. Celem może być sprawdzenie swojej silnej woli, zadbanie o zdrowie swoje oraz bliskich czy zaoszczędzenie pieniędzy, które obecnie wydajemy na tytoń. Im częściej przypominamy sobie o przyświecającym nam celu, tym łatwiej będzie nam do niego dążyć.

Poszczególne etapy rzucania palenia papierosów
Gdy już posiadamy motywację, musimy rozpocząć od pierwszego kroku, mianowicie ograniczenia liczby palonych papierosów w ciągu dnia. Niewielu osobom udaje się po prostu z dnia na dzień przestać palić, dlatego prościej jest każdego dnia wypalać o jeden papieros mniej, nie dopalając ich do końca. Już na tym etapie warto sobie znaleźć zajęcie zastępcze, na przykład uprawianie jakiegoś sportu. To szczególnie istotne dla osób, które sięgają po papierosa w obliczu stresu.

Drugim krokiem na drodze do rzucenia palenia jest znalezienie zastępstwa dla papierosa. Może ono występować w formie plastrów, tabletek czy gum do żucia. Niektóre z nich nie zawierają nikotyny, inne mają jej niewielkie ilości. W zależności od naszego samopoczucia po rzuceniu palenia, musimy zadecydować, który z takich zamienników będzie lepszy. Niestety, odstawienie papierosów może powodować zły nastrój, napięcie i rozkojarzenie, dlatego w początkowej fazie rzucania palenia może okazać się, że lepszym wyborem będą środki zastępcze z małym dodatkiem nikotyny.

Ostatni etap, który tak naprawdę trwa przez całe życie, to wyjście z nałogu. W tym wypadku zapalenie nawet jednego papierosa po wielu latach abstynencji może spowodować powrót do regularnego palenia. Warto więc zmienić swoje myślenie i stale pamiętać o tym, że ryzyko powrotu istnieje. Zbytnia pewność siebie może w tej kwestii nas zgubić. W praktyce chodzi o to, by wiedzieć, jak się zachować, gdy nagle przyjdzie pokusa, by zapalić papierosa. Warto mieć przy sobie wymienione wcześniej środki zastępcze, które mogą nam pomóc przetrwać ochotę na papierosa. Dobrze też stale sobie przypominać, dlaczego rzuciliśmy palenie, ile już w tej kwestii osiągnęliśmy i jakie płyną z tego korzyści.

Korzyści z rzucenia palenia
Korzyści z tego kroku jest bez wątpienia mnóstwo. Na przykład już po dobie płuca zaczynają się oczyszczać, ubranie i włosy nie są przesiąknięte dymem papierosowym, a po dwóch dobach poprawia się zmysł smaku i powonienia. Ponadto poprawia się stan i wygląd skóry, włosów, paznokci oraz zębów – wyglądamy po prostu zdrowiej. Mijają także problemy z oddychaniem i charakterystyczna dla palaczy chrypka, zdecydowanie poprawia się kondycja fizyczna, wraca energia i stale wzmacnia się wydolność układu oddechowego i krążenia. Ale korzyści z rzucenia palenia są też długoterminowe. Przede wszystkim zmniejsza się ryzyko zapadnięcia na poważne schorzenia, takie jak zawał serca czy rak płuc. I z pewnością każdego roku zaoszczędzamy spore sumy, które kiedyś wydawaliśmy na papierosy. Więcej informacji o tym, jak skutecznie rzucić palenie i jakie niesie to ze sobą korzyści, można znaleźć także tutaj: http://niko-lek.pl/nikolek-jak-rzucic-palenie-3-kroki.html. Każdy, kto stoi przed decyzją o rzuceniu palenia, powinien zapoznać się z takim poradnikiem, a następnie przystąpić do działania!PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl