fit.pl mobile logo

Natalia Warzecha – Fitness to lek na całe zło

Z Natalią Warzechą, która w Polsce promuje nowe zajęcia fitness – Bokwa Fitness, rozmawiamy czym jest Bokwa, jak zrodziła się jej pasja do fitnessu i dlaczego wybrała pracę z ludźmi 
Kiedy stwierdziłaś, że fitness to jest to, czym chcesz się zająć na dobre?

Od dzieciństwa moją pasją był taniec oraz fitness. Losy potoczyły się trochę inaczej, aczkolwiek marzenia zostały. Będąc w Krakowie i studiując Geoturystykę często uczęszczałam na zajęcia tańca - gdyż to moja największa pasja. Uprawiając taniec zdałam sobie również sprawę, jak wciągający i rozwijający jest również fitness. Marzenie o zostaniu profesjonalną instruktorką w tej drugiej dziedzinie udało mi się jednak spełnić dopiero w Jersey.

Jakie cechy Twoim zdaniem wyróżniają dobrego instruktora?

Osobiście obok pasji stawiam na otwartą osobowość, entuzjazm i 100% zaangażowanie. Bardzo ważną cechą również jest miłość do drugiego człowieka, bo bez tego, nie byłoby możliwe pełne oddanie się temu co robię.

Promujesz zajęcia Bokwa Fitness w Polsce. Możesz przybliżyć czytelnikom fit.pl czym są te zajęcia?

Nazwa Bokwa ® Fitness jest kombinacją dwóch wyrazów (bo - pochodzi od light kick boxingu, a kwa - odnosi się do tańca afrykańskiego i kultury Kwaito). Bokwa® Fitness to kombinacja figur, liter, numerów oraz znaków amerykańskiego języka migowego. Bokwa ®Fitness to przede wszystkim, fala pozytywnej energii i świetna zabawa, która ma nieoceniony wpływ na kondycję i zdrowie.

Kiedy po raz pierwszy zetknęłaś się z zajęciami Bokwa Fitness i czy od razu wiedziałaś, że będą to zajęcia w sam raz dla Ciebie?

Po raz pierwszy usłyszałam o Bokwa ®Fitness w 2011 roku w Wielkiej Brytanii, gdzie odbyły się pierwsze szkolenia dla instruktorów. Z racji tego, że nauczałam już kilku rodzajów fitnessu, promowanie czegoś nowego jest naturalną koleją rzeczy. Bokwa ® więc była kolejnym krokiem w mojej karierze. Mówiąc krótko - tak od razu wiedziałam, że Bokwa ® jest dla mnie, gdyż w pełni odzwierciedla moją osobowość.

Bokwa Fitness jest dla wszystkich, nie ma ograniczeń ruchowych?

Absolutnie i mówimy tu o braku ograniczeń co do figury, postury oraz wieku. Osobiście serdecznie zapraszam wszystkich, którzy choć trochę lubią ruch.

Jak oceniasz zainteresowanie tego typu zajęcia w Polsce?

Tak samo jak program Zumby ® Fitness był nowością dla rynku Fitness, tek samo Bokwa ® Fitness. Dajmy jej trochę czasu. Pozytywne podejście i dobre treningi na pewno zachęcą miłośników tańca oraz fitness do tego typu zajęć. Każdego dnia otrzymuje maile z zapytaniem odnośnie szkoleń oraz zajęć i widzę, że zainteresowanie rośnie.

Bokwa pokona zumbę?

A czy Cola pokonała Pepsi? Jako instruktorka obu dziedzin uważam, że jedna i druga zawsze będzie mieć mnóstwo sprzymierzeńców. Zumba® - nam wszystkim otworzyła drzwi do wielu niesamowitych odłamów fitness. Zumba ® jest wielką zabawą a Bokwa ® zaprasza nas na jej kontynuację.

Czym Bokwa Fitness wyróżnia się spośród innych zajęć fitness?

Podczas zajęć Bokwa Fitness, oprócz świetnej muzyki, którą słyszymy na co dzień, używamy języka migowego, alfabetu, znaków i cyfr. Oznacza to, że są to również zajęcia dla głuchoniemych. Przy tej okazji chce zaznaczyć, że są to naprawdę proste zajęcia, a na każdej godzinnej sesji spalamy ponad 1000 kalorii.

Pracujesz w Wielkiej Brytanii, jak porównujesz zainteresowanie Bokwą, fitness w Polsce i zagranicą?

Póki co jest to rozwijająca się dziedzina sportu, którą czeka wielka przyszłość.  A ponieważ my Polacy jesteśmy otwartym na nowości społeczeństwem wierzę, że Bokwa ® będzie już niebawem bić rekordy popularności.

Co najbardziej lubisz w pracy z ludźmi?

Mogłabym o tym napisać książkę:) Na co dzień przychodzą do mnie kobiety, które dziękują mi za duże zmiany w ich życiu. Dla mnie na początku było to wielkim zaskoczeniem, ale do teraz widzę te same aczkolwiek już odmienione osoby, które dzięki tym zajęciom nabrały pewności siebie. Moje zajęcia zmieniły tych ludzi i to najlepsza odpowiedź na to pytanie.

Jak oceniasz świadomość zdrowotnych korzyści wynikających z ruchu wśród Polaków?

Myślę, że co raz więcej osób ma świadomość tego, że to przede wszystkim ruch pozwoli nam jak najdłużej pozostać zdrowymi, jak również aktywnymi w codziennych obowiązkach.

Patrząc z perspektywy czasu, co uważasz za swoje największe osiągnięcie?

Chyba to, że będąc w Wielkiej Brytanii udało mi się moją największą pasję przenieść do własnego kraju. Jako tak zwany Bokwa®B.E.S. T (Bokwa Education Specialist Trainer) mam możliwość szkolenia przyszłych instruktorów Bokwa ®Fitness.

Aktywność jest czymś, co sprawia, że się uśmiechasz?

Tak, jak najbardziej. Dla mnie ruch: taniec, fitness...jest lekarstwem na całe zło. Daje mi pozytywną energię każdego dnia. I powiem więcej - widzę po moich uczestnikach, jak właśnie Bokwa ® czy Zumba ® pozytywnie wpływają ma ich życie.

Rozmawiała: Ola Załęska

www.fit.pl

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
kati49

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Jeśli odpowiedziałaś/eś 3 razy na Tak! to : Nie czekaj wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: igortreneronline.pl Pozbądź się tłuszczu raz na zawsze!

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl