Nie chcesz przytyć? Unikaj jedzenia przy komputerze

Jedząc podczas korzystania z komputera pochłaniamy więcej i krócej czujemy się najedzeni. Dodatkowo często nie pamiętamy nawet ile dokładnie zjedliśmy i sięgamy po dokładkę 
fit.pl
2010-12-22 00:00
Udostępnij
Nie chcesz przytyć? Unikaj jedzenia przy komputerze
Naukowcy z University of Bristol przebadali zachowanie osób spożywających posiłki podczas pracy z komputerem i przeanalizowali skutki. Zadaniem uczestników eksperymentu było zjedzenie lunchu w postaci dziewięciu różnych produktów. Część grupy w tym czasie grała w grę komputerową. Pozostali skupili się wyłącznie na jedzeniu. Po pół godziny od posiłku postawiono przed nimi talerz czekoladowych ciasteczek.

Okazało się, że osoby, które jednocześnie jadły i grały na komputerze były bardziej głodne i zjadły dwa razy więcej ciasteczek niż ci, którzy lunch zjedli w spokoju. Co ciekawe gracze nie pamiętali nawet co i w jakiej kolejności jedli.

Wniosek z badania jest prosty – rozproszenie podczas jedzenia sprawia, że pochłaniamy więcej. Dlatego jeśli nie chcesz przytyć na czas posiłku odejdź od komputera lub telewizora i skup się na przyjemności płynącej z jedzenia.

www.fit.pl