Na rynku są już stroje z materiału, który pozwala opalić całe ciało, także te zakryte miejsca
fit.pl
2007-05-30 00:00
Udostępnij
Opalanie na całego
Jeśli lubisz, kiedy piękna opalenizna pokrywa całe twoje ciało, a nie jesteś naturystą, mamy dla ciebie dobrą wiadomość – na rynku są już stroje z materiału, który pozwala opalić całe ciało, także te zakryte miejsca.

W sklepach mozna dostać m.in. stroje jest materiału SunSelect, filtrującego docierające do skóry promienie UV. Materiał przepuszcza promienie UV-A i jedynie niewielką, niezbędną dawkę promieni UV-B. Pozostała część promieniowania UV-B, odpowiedzialnego za oparzenia słoneczne, zostaje zatrzymana przez tkaninę. Dzięki temu skóra pod strojem czy koszulką nabiera letniej barwy, a jednocześnie zabezpieczona jest filtrem o faktorze SPF 9-11 bez konieczności stosowania dodatkowych kosmetyków ochronnych.

Miłośnicy opalania mogą zdecydować się na strój kąpielowy lub koszulkę z materiału SunSelect – bo także takie są dostępne. Stroje kąpielowe są dostępne w dwóch wersjach – Style i Classic.

Także znana firma Franco Feruzzi wprowadziła do swojej kolekcji ubrania, w których można się opalać. Wypuściła ona na rynek koszulkę polo, wykonaną ze specjalnej tkaniny, która wybiórczo przepuszcza promienie słoneczne. Tkanina, z której wykonana jest koszulka składa się w 55% z bawełny, a w 45% z włókna poliestrowego z filtrem przeciwko szkodliwemu promieniowaniu słonecznemu. Koszulka dostępna jest w trzech kolorach: niebieskim, zielonym i białym.

opalanie 01opalanie 02
opalanie 04

www.fit.pl