Pastor nawraca wiernych na zdrowy styl życia

Pastor Steve Reynolds w swojej książce „Ciało dla Boga”, głosi „Bóg chce, abyś schudnął”. Pastor, który sam zgubił 45 kilogramów, namawia swoich parafian, by zaczęli zdrowo się odżywiać i chodzić na fitness  
fit.pl
2012-02-13 00:00
Udostępnij
Pastor nawraca wiernych na zdrowy styl życia
Pastor postanowił pokazać wiernym, że aktywność fizyczna to doskonała alternatywna dla spędzania wolnego czasu. Namawia również do zmienienia swoich nawyków żywieniowych. Reynolds w swojej parafii organizuje również liczne konkursy utraty wagi czy kampanie fitness.

>>>SPRAWDŹ ILE MOŻESZ SCHUDNĄĆ. DARMOWA PORADA DIETETYCZNA<<<

W swojej książce „Ciało do Boga” pastor Reynolds opisuje cztery klucze, które otworzyły mu drzwi do zdrowia i sprawności. Są one zbudowane wokół liter D-I-E-T.

D – dedykacja swojego ciała Bogu
I – inspiracja, jak się zmotywować, by się zmienić
E – jedz i ćwicz, czyli nawyki które muszą być obecne w naszym życiu
T – team, czyli budowanie swojego grona wsparcia

Pastor Steve Reynolds był otyły całe życie. W pierwsze klasie szkoły podstawowej ważył ponad 50 kg. Przez całe liceum i college nie mógł sobie poradzić ze zbyt dużą ilością nadprogramowych kilogramów. Z powodu otyłości, rozwinęła się u niego cukrzyca. Pastor postanowił więc zrobić wszystko, by nawrócić się na zdrowy styl życia. Jak sam przyznaje: „Początkowo była to moja osobista kwestia, między mną a Panem”.

Steve Reynolds postanowił przede wszystkim zmienić swoje nawyki żywieniowe. Niezdrowe i tłuste jedzenie zamienił na zbilansowaną dietę. Pastor, opowiadając o swoich zmaganiach z otyłością, podkreśla, że nawet po zakończeniu kuracji odchudzającej nie zmienił swoich nawyków żywieniowych.

- Fundamentem zdrowego stylu życia jest uświadomienie sobie, że Bóg dał nam życie, a my musimy o nie dbać – podkreśla pastor w swojej książce – Określ swój cel i zacznij działać już dziś. Mniej jedz i wykonuj więcej ćwiczeń – to przepis na sukces.

Steve Reynolds podkreśla, że aby odnieść sukces, nie można zacząć zmiany na lepsze samotnie, potrzebny jest krąg wsparcia. I dlatego pomny swoich doświadczeń z odchudzaniem, w swojej parafii buduje krąg, wspierający osoby chcące zmienić swoje życie. Odkąd Pastor rozpoczął w parafii program wspólnego odchudzania, wzięło w nim udział już 250 osób, które razem straciły ponad 350 kilogramów!

www.fit.pl