Okazuje się, że to hasło można potraktować dosłownie - od mleka rosną mięśnie i spala się tłuszcz
fit.pl
2007-08-14 00:00
Udostępnij
Pij mleko, a będziesz wielki
Okazuje się, że to popularne hasło można potraktować dosłownie. Bo jak stwierdzili kanadyjscy naukowcy, mleko sprawia, że mięśnie rosną szybciej, a przy okazji przyspiesza spalanie tłuszczu

To wniosek z badań, przeprowadzonych przez naukowców z kanadyjskiego McMaster University. Wzięli oni pod lupę grupę ponad 50 mężczyzn, którzy przez 12 tygodniu, pięć razy w tygodniu ćwiczyli intensywnie na siłowni, podnosząc ciężary.

Uczestników eksperymentu podzielono na trzy grupy. Mężczyźni z pierwszej grupy po ćwiczeniach pili po dwa kubki odtłuszczonego mleka, druga grupa dostawała napój sojowy o takiej samej zawartości białka i dający tyle samo energii, a pozostali specjalny napój węglowodanowy, dający taką samą ilość energii.

Okazało się, że ci, którzy pili mleko stracili niemal dwa razy więcej tłuszczu (około kilograma), niż grupa pijąca napój węglowodanowy i mieli największy przyrost masy mięśniowej spośród wszystkich mężczyzn, biorących udział w badaniach. Najgorzej wypadli ci, którzy pili napój sojowy – nie stwierdzono u nich żadnego ubytku tłuszczu.

- Jeśli ćwicząc, chcesz nabrać mięśni i stracić tłuszcz, pij mleko – kwitują wyniki swoich badań kanadyjscy uczeni. – Nie ma wątpliwości, że jest ono idealnym napojem dla osób po ćwiczeniach, zarówno dla amatorów, jak i sportowców

www.fit.pl