Na półkach księgarni pojawiła się kolejna niezwykle ciekawa pozycja książkowa - "Pilates" Sally Searle i Cathy Meeus. Jest to poradnik poswięcony temu niezwykłemu zjawisku, które pobija rekordy popularności na całym świecie, jako jedna z najlepszych form wzmacniania ciała.
fit.pl
2006-03-28 00:00
Udostępnij
Pilates
Na półkach sklepowych pojawiła się kolejna niezwykle ciekawa pozycja książkowa - "Pilates" Sally Searle i Cathy Meeus. Jest to poradnik poswięcony temu niezwykłemu zjawisku obecnemu na całym świecie.

Świat ogarnęło nowe szaleństwo - ćwiczenia wzmacniające mięśnie tułowia wykonują zarówno sławy Hollywoodu jak i zwykli ludzie. Dołączyli do nich także Polacy. Koncepcję wzmocnienia  ciała opracował niemiecki gimnastyk i bokser - Josef Pilates. Stało się to około sto lat temu. Ćwiczenia te opierają się na założeniu, że tułów jest źródłem siły całego ciała, polegają na powtarzaniu seriami ściśle określonych ruchów, dostosowanych do możliwości osoby ćwiczącej.

Poradnik, który proponujemy jest prosty, przejrzysty, bogato ilustrowany. Jest to kolejna propozycja dla tych, którzy chcą coś zrobić by być wiecznie zdrowymi...

www.fit.pl