Pilates to metoda mającą na celu stworzenie równowagi w ciele. Jest swoistym treningiem "dobrego samopoczucia". Wpływa na to jak wygląda ciało, jak je odczuwamy i jak ono pracuje. Ćwiczenia bez stresu i męki wykonywane przy dźwiękach spokojnej muzyki wprowadzają nas w dobry nastrój i poprawiają wygląd naszego ciała. Fizjoterapeuci określają tę metodę jako jedną z najbezpieczniejszych form aktywności ruchowej
fit.pl
2013-10-07 00:00
Udostępnij
Pilates jest dla wszystkich!
Zastanawiasz się, dlaczego Pilates jest tak dobry dla każdego, bez względu na wiek czy stan zdrowia? Dlaczego jest inny niż pozostałe techniki ćwiczeń? Odpowiedź jest tak prosta, jak sama metoda. Główną zaletą ćwiczeń jest bowiem ich niewiarygodna efektywność. Jest to trening całego ciała w skład którego wchodzi ponad pięćset ćwiczeń inspirowanych jogą, baletem i ćwiczeniami siłowymi. Ich istotą jest rozciąganie, spinanie i rozluźnianie mięśni. System ten jest ukierunkowany na poprawę elastyczności, siły, równowagi i świadomości swojego ciała.

Niezwykłość metody Pilatesa polega między innymi na tym, że przynosi ona nie tylko korzyści fizyczne, ale także psychiczne. Poprawia wygląd całej sylwetki, ale również wpływa korzystnie na nasze samopoczucie. Ćwiczenia Pilatesa niwelują bóle kręgosłupa i stawów oraz uczą nawyków poprawnego oddychania – zauważa dr Alexander Kraft z kliniki Vertebralia - Technika ta jest odpowiednia dla każdego, niezależnie od wieku czy stanu zaawansowania. Dlatego polecam Pilates moim pacjentom, którzy są naprawdę zadowoleni z efektów.

Głównym przesłaniem ćwiczeń Pilatesa jest wzmocnienie świadomości własnego ciała. Jest to bardzo istotne w dzisiejszych czasach, kiedy ciągle się spieszymy, nie zwracamy uwagi na własną postawę, pracując tym samym na choroby kręgosłupa, zniekształcając swoją sylwetkę i nieprawidłowo oddychając, co w prosty sposób prowadzi do pogorszenia jakości naszego życia. Pilates ma to zmienić.

Jak już zdecydujecie się na korzystanie z metody Pilatesa, ćwiczenia możecie rozpocząć dwojako. Najlepiej jest uprawiać nową dyscyplinę sportu pod okiem doświadczonego trenera, który dobiera odpowiedni zestaw ćwiczeń, czuwa nad jakością ich wykonywania oraz nad bezpieczeństwem ćwiczących. Jeśli jednak nie macie czasu, bądź z innych względów nie możecie udać się na zajęcia do profesjonalnego ośrodka, w sieci znajdziecie mnóstwo porad, jakie ćwiczenia będą dla Was najlepsze, możecie też obejrzeć filmy instruktażowe, które sprawią, ze w Waszym domowym zaciszu zapanuje prawdziwie sportowa atmosfera.

Przygoda z Pilatesem dla większości osób okazuje się być nowym hobby i sposobem na życie. Ćwiczenia te niosą za sobą same profity i kto choć raz ich wypróbuje będzie chciał wciąż więcej i więcej.

www.wellness.fit.pl