fit.pl mobile logo

Powrót do formy po dłuższym czasie - jak się za to zabrać?

Długi brak aktywności fizycznej może wynikać z różnych przyczyn: czasem nie mamy czasu, innym razem doznajemy kontuzji którą trzeba najpierw wyleczyć, a jeszcze kiedy indziej po prostu łapiemy przysłowiowego lenia. Powrót do zdrowszego trybu życia może być równie trudny, jak rozpoczynanie swojej przygody ze zmianą nawyków, w związku z czym warto podejść do tego mądrze i zaopatrzyć się w pomoce, które ułatwią nam ruszenie się z kanapy. Jak zatem to osiągnąć?
  1. Długi brak aktywności fizycznej to nie koniec świata
  2. Jak powrócić do aktywnego trybu życia?
  3. Gdzie szukać motywacji?
  4. Co zrobić, jeżeli dopiero zaczynamy?

 

Długi brak aktywności fizycznej to nie koniec świata

Każdy z nas wpada czasem w taki stan, gdy nic nam się nie chce i najchętniej nie wychodzilibyśmy z domu. Obecnie jest to jeszcze prostsze, głównie ze względu na obecną sytuację zdrowotną na świecie. Warto jednak pamiętać, że nie ma w tym nic złego - człowiek nie jest w stanie być cały czas na najwyższych obrotach i w końcu potrzebuje odetchnąć. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy nie wiemy jak wyjść z podobnego "dołka" i zamiast znajdować motywację do powrotu do bardziej aktywnego trybu życia zaczynamy popadać w coraz większy marazm. Z tym stanem można sobie poradzić, jednak będzie to od nas wymagało trochę zaangażowania. Jak zacząć?

Jak powrócić do aktywnego trybu życia?

Przede wszystkim nie rób nic na siłę. Jeżeli przez ostatnie miesiące nie wykonywałeś w ciągu dnia zbyt wielu aktywności, również zacznij małymi krokami. Dla wielu osób motywujące jest zapisywanie lub inne dokumentowanie swoich postępów, warto więc zaopatrzyć się w notes lub aplikację która to umożliwia. Alternatywą może być również skorzystanie z oferty trenerów online, jak na przykład yes2move: https://yes2move.com/login. Wybierając taką usługę nie tylko zyskujemy dostęp do treningów, ale również mamy do dyspozycji szeroką bazę ćwiczeń, które da się wykonać w domu, co może być świetnym stymulatorem do dalszego pracowania nad formą.

Gdzie szukać motywacji?

Korzystanie z treningów przez internet ma również inne zalety. Przede wszystkim możemy w miarę łatwo utrzymać równy poziom motywacji, co pozwoli nam się lepiej rozruszać. Lepiej w końcu jest wykonać nawet minimalny trening, ale regularnie przez jakiś czas, niż iść raz na pełnym gazie, a potem sobie znów odpuścić. Możliwość poradzenia się trenera personalnego jest również bardzo dobra dla osób borykających się bardziej z kwestiami diety niż samego ćwiczenia, także jeżeli zaliczasz się do tej grupy, to również jak najbardziej warto spróbować. Twój opiekun będzie w stanie nie tylko wskazać, nad jakimi aspektami diety musisz jeszcze popracować, ale również pomoże w doborze odpowiedniej suplementacji jeżeli jest ona wymagana. Wiele dobrych i wartościowych produktów w tym zakresie znajdziesz również w sklepie https://sklep.yes2move.com/.

Co zrobić, jeżeli dopiero zaczynamy?

Najważniejszą rzeczą, jakiej nie należy robić to wątpić w siebie. Oczywiście, jeżeli spędziłeś dużo czasu bez treningu to na pewno nie będziesz tak dobry jak wcześniej, jednak nie jest to koniec świata. Formę można odrobić i zbudować jeszcze lepszą, a już sam fakt że chcesz zmienić aktualny stan jest bardzo dobrą oznaką. Dotyczy to również osób które dopiero chcą zacząć swoją drogę do lepszej sylwetki - nie poddawajcie się, a w końcu osiągniecie swój cel.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl