fit.pl mobile logo

Projekt: Zdrowe życie Michał Wrzosek - recenzja

O tym, jak zdrowo i smacznie schudnąć powstało wiele książek. Każda ma w sobie coś niepowtarzalnego, coś interesującego. Michał Wrzosek, w swojej książce, krok po kroku pomaga zbudować dobre nawyki żywieniowe, które są kluczem do uzyskania smukłej sylwetki

Niewłaściwe nawyki żywieniowe, zła dieta prowadzą do 11 milionów zgonów rocznie na całym świecie. W sieci znaleźć można tysiące informacji o tym, jak schudnąć i walczyć z nadprogramowymi kilogramami. Jednak jak w gąszczą infromacji znaleźć te najwłaściwsze, najlepsze i najskuteczniejsze? Nie jest to łatwe zadanie.

Szukając odpowiedzi na pytanie: jak zmienić nawyki żywieniowe, by lepiej zadbać o siebie, warto sięgnąć po książkę Michała Wrzoska "Projekt: Zdrowe życie".

Projekt: zdrowe życie - o czym jest ta książka?

Jak się okazuje, na tegorocznym Europejskim Kongresie Otyłości naukowcy wzięli pod lupę wskazówki żywieniowe i treningowe publikowane przez wpływowych blogerów. Odkryli, że w ośmiu na dziewięć przypadków są one po prostu wyssane z palca.

Na każdym kroku reklamowane są coraz nowsze, wymyślne rozwiązania – detoks, diety eliminacyjne czy cudowne suplementy, które nie dość, że nie działają, to mogą być wręcz szkodliwe i psuć relację z jedzeniem.

Koniec z tym!

W tej książce Michał Wrzosek połączył rzetelną wiedzę popartą badaniami naukowymi z moim wieloletnim doświadczeniem, które przełożyło się na ponad 1000 zadowolonych podopiecznych. Przedstawiłem wszystkie kluczowe informacje o zdrowym stylu życia – wskazówki, jak jeść, jak się ruszać, ile spać i co pić.

Zbuduj dobre nawyki i poczuj się świetnie we własnym ciele – zacznij Projekt: Zdrowe życie!

Projekt: zdrowe życie - nasza opinia

"Projekt: zdrowe życie" to nie jest kolejna książka, kolejnego dietetyka, traktująca o tym, jak schudnąć. To rzetelne know how o tym, jak zacząć zmieniać swoje nawyki żywieniowe, od czego zacząć i jak krok po kroku zmieniać swoje żywienie, by schudnąć i utrzymać wagę.

01e29888419b9936cd6a1e10276a

Michał Wrzosek swoje porady oparł na podstawie ponad 400 badań naukowych i swoim kilkuletnim doświadczeniu. Jednak nie jest to pozycja czysto naukowo - raczej popularnonaukowa, napisana przystępnym językiem. Zrozumie ją każdy i osoba, która dopiero co zaczyna swoją przygodę ze zdrowym stylem życia, jak również osoba, która ma podstawową wiedzę na temat odżywiania.

Książka krok po kroku wyjaśnia jak zmienić nawyki żywieniowe, by zyskać zdrowie i szczupłą sylwetkę. Autor uczy jak właściwie komponować posiłki, by zawierały w sobie wszystkie składniki. Dodatkowo opisuje ryzyko i potencjalne negatywne aspekty związane ze stosowaniem modnych diet.

Opisuje również pięć zasad zdrowej diety, tłumaczy czym jest bilans energetyczny, podaje zalety odpowiedniego nawodnienia, a także opisuje wpływ snu i regeneracji na zdrowie.

 W prosty sposób autor pokazuje obliczanie zapotrzebowania, podział makroskładników, więc jeśli ktoś nigdy wcześniej nawet nie zwracał na to uwagi, to teraz może sam sobie wszystko obliczyć i spróbować zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Dodatkiem do książki jest aż 49 przepisów! Przepisy podzielone są na śniadania, lunchboxy, obiady, kolacje i desery. Do każdego przepisu dołączona jest informacja o liczbie kalorii, rozkładzie mikroskładników, zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych, błonnika i sodu. Przepisy posiadają oznaczenie stopnia trudności oraz czas przygotowania. Przepisy zawierają w sobie ogólnodostępne produkty. Nie są wyszukane i wymyślne. Dzięki temu, każdy nawet kuchenny laik będzie mógł je przygotować.

Sięgając po książkę Michał Wrzoska nie wiedziałam tak naprawdę czego się spodziewać. Opis na tyle okładki mnie zaciekawił, dlatego postanowiłam zapoznać się z tą publikacją. Chciałam również dowiedzieć się kilku nowych rzeczy.
"Projekt: Zdrowe życie" jednak naprawdę mnie zaskoczył. To bardzo wartościowy poradnik, który nie tylko rozświetla temat różnorakich diet, ale również podpowiada jak odżywiać się zdrowo i tak, by po osiągnięciu wymarzonej wagi, nie tyć. To zdecydowanie obowiązkowa pozycja dla wszystkich osób, które się odchudzają, ale także dla tych, które po prostu chcą utrzymać swoją wagę przez długi czas.

Książka do kupienia: https://projektzdrowezycie.pl/

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl