Przemek Majewski - bokserska Maszyna z Polski

Rozmawiamy z "The Machine" Przemkiem Majewskim (33l) (20-1, 13 KO) , który w sobotę 23 lutego na gali boksu w Atlantic City zmierzył się z pięściarzem z Filadelfii, Jamaalem Davisem (31l) (14-8-1, 6 KO) 
fit.pl
2013-02-27 00:00
Udostępnij
Przemek Majewski - bokserska Maszyna z Polski
Oglądałeś walkę Artura Szpilki z Mike'm Mollo?

Tak. I uważam, że było to wspaniałe, pięściarskie widowisko, gdyż widzieliśmy tego wieczoru;krew, nokauty, czyli to co kibice boksu lubią najbardziej. Zarówno Artur jak i Mike pokazali, że mają ogromne serce do boksu.

Skoro już o innych pięściarzach mowa, powiedz, co sądzisz o tym, że Mariusz Wach twój kolega z Global Boxing Team, mówi, o zerwaniu z boksem, ponoć nie rozmawia wogóle ze swoim promotorem Mariuszem Kołodziejem z Global Boxing?Co się dzieje?

Nie chcę być pomiędzy młotem, i dlaetgo nie będę tej sytuacji komentował, bo nie jest to moja sprawa. Myślę, że z czasem się wszystko jeszcze ułoży. Mariusz, jest bardzo dobrym pięściarzem i na pewno jeszcze nie raz go zobaczymy w ringu.

A jakim pięściarzem jest twój ostatni przeciwnik Jamaal Davis?

Mimo, że nie ma on najlepszego rekordu 12-8 , jest to bardzo dobrym i doświadczonym zawodnik. Zapewne kibice boksu, za dużo o nim nie słyszeli, więc przypomnę, tylko, że ten zawodnik stoczył wyrównane pojedynki między innymi z: Peterem Quilinem mistrzem świata WBO , Gabryielem Rossado, który walczył o pasy mistrzowskie WBA i IBO z Giennadijem Gołowkien na antenie HBO.

Bałeś się tego przeciwnika?

Gdybym się bał nie wychodził bym do ringu. Zapewniam, że nie lekceważę go , zresztą szanuje zawsze swoich oponentów. Biorę pod uwagę, że Jamaal może mi sprawić wiele kłopotów. Jest to zawodnik dobrej klasy, dlatego moje zwycięstwo z nim będzie bardzo dobrze wygladało w moim rekordzie bokserskim i napewno będzie bezcennym sportowym doświadczeniem .

Jak przygotowywałeś się do tego starcia?

W moich przygotowaniach jest zawsze ta sama, sprawdzona rutyna. Tym razem z tą, małą różnicą, że miałem przed tą walką czas by zacząć wcześniej przygotowania i rozpocząć ćwiczenia siłowe i wzmacniające. Dlatego, przez, te ostatnie 3 miesiące przed walką mam w głowie tylko boks, sparingi , treningi kondycyjne i wytrzymałościowe . Z każdych, kolejnych przygotowań wyciągam wnioski i staram się eliminować popełniane błędy.

www.fit.pl