Taniec, to najlepszy sposób na choroby, zmęczenie i stres. Dodaje energii, oczyszcza z negatywnych emocji, a mięśnie zdrowo pracują!  
fit.pl
2013-11-20 00:00
Udostępnij
Tańcz by być zdrowszą 

Choroba boi się tańca

Profilaktyczna tabletka i łóżko - to świetny sposób na początek choroby, ale znamy lepszy - 15 minut tańca dziennie potrafi skuteczniej wyleczyć Cię z infekcji i przeziębiania niż nie jeden antybiotyk. Taniec to także świetne lekarstwo w walce z osteoporozą, chorobami serca, i powracającymi migrenami.

Już godzinka spokojnego walca angielskiego pomaga pobudzić organizm do spalania tłuszczu i i zmusza serce do odpowiedniej pracy.

Zabij stres tańcem

Stres, napięcie to tylko dwa powody, dla których warto tańczyć. Podczas tańca mięśnie zaczynają mocno pracować, dzięki czemu pozbywamy się negatywnych emocji, rozluźniamy i zdrowo męczymy, zapewniając sobie solidną dawkę hormonów szczęścia.

Euforyczny taniec usuwa ból z organizmu i natychmiastowo poprawia nastój, dlatego świetnie działa jako środek antydepresyjny. Zaróżowione policzki oraz radość to tylko dwie zalety, jakich doświadczysz po 30 minutowym, tanecznym treningu.

Taniec zamiast diety cud

Osoby, kótre nie mogą poradzić sobie z powracającą otyłością, prócz rozsądnych nawyków żywieniowych powinny tańczyć! Taniec pozwala bardziej się otworzyć i powrócić do dawnej kondycji, a stąd już niedaleka droga do zrzucenia zbędnych kilogramów.

Taniec jest lepszą alternatywną dla osób, które nie mają odwagi i sił, by korzystać z siłowni. Taniec jest znacznie mniej forsowny zwłaszcza, że zamiast nastawienia na cel, najpierw pojawia się przyjemność!

Szczęście z każdym krokiem

Taniec jest wszechstronny i bogaty w różnorodność stylów, dlatego każdy może w nim znaleźć coś dla siebie. Można go połączyć z różnymi dyscyplinami np. jogą i tai chi, co zdecydowanie świadczy przeciw nudzie. Taniec działa relaksująco, a dzięki zaangażowaniu w sekwencje kroków i muzyce zapominamy o kłopotach i cieszymy się chwilą, aż chce się tańczyć po stresującym dniu pracy!

Taniec oswaja z ciałem i dodaje pewności siebie, a poprzez regularny trening, modeluje sylwetkę i zwiększa możliwości wytrzymałościowe naszego organizmu. Taniec jest także ucztą dla zmysłów: Pięknie eksponuje męsko-damskie atuty, takie jak: pośladki, uda, ramiona, poprawia gibkość i zwinność organizmu, nadając sylwetce pięknej, tanecznej lekkości, dzięki czemu pobudza wyobraźnię.