Dzięki tej książce w krótkim czasie nauczysz się podstaw najpopularniejszych tańców.
fit.pl
2006-09-12 00:00
Udostępnij
Taniec dla żółtodziobów
Dzięki tej książce w krótkim czasie nauczysz się podstaw najpopularniejszych tańców. Znajdziesz tu m.in. metody opanowania podstawowych technik i kroków oraz szereg innym pożytecznych wskazówek.

„Taniec towarzyski dla żółtodziobów”, jak wskazuje sam tytuł, to pozycja w sam raz dla tych, którzy chcieliby nauczyć się tańczyć, ale nie bardzo wiedzą, jak się do tego zabrać. Książka zawiera opis i metody opanowania podstaw tańców standardowych i latynoamerykańskich. Podpowiada też, jak ulepszyć związek z partnerem poprzez taniec. Pasjonaci znajdą tu m.in. proste sposoby opanowania podstawowej wiedzy na temat rytmu i taktu, profesjonalną wiedzę o podstawowych stylach tańca towarzyskiego, wskazówki na temat technik itp. Całość opatrzona jest zdjęciami, tak by łatwiej pojąć teorię, a do książki dołączona jest płyta CD z tanecznymi utworami.

Autor książki, Jeff Allen jest felietonistą magazynu "Dancing USA" i autorem czterech książek na temat tańca towarzyskiego. Jest także członkiem North American Dance Teacher Association Inc. (Stowarzyszenie Nauczycieli Tańca ameryki Północnej) oraz Pan American Teachers Association (Panamerykańskie Stowarzyszenie Nauczycieli). Po udziale w krajowych i międzynarodowych zawodach i zdobyciu złota na North American Championships w 1984 roku Allen przeszedł na profesjonalizm. Za swoje największe osiągnięcie uważa jednak zdobycie ponad 30 nagród dla najlepszego nauczyciela (Top Teacher) i znalezienie się na liście najlepszych nauczycieli Ameryki redagowanej przez DVIDA, jako rejonowy egzaminator i metodyk.