fit.pl mobile logo

TOP 10 podcastów na temat zdrowego stylu życia

Słuchanie podcastów to świetna forma spędzania czasu. Wyniki badania przeprowadzonego przez panel Ariadna i Studio PLAC w maju 2022 roku wskazują, że już 64% internautów słucha podcastów, a 33% wszystkich użytkowników Internetu, słucha podcastów przynajmniej raz w tygodniu. Skąd taka popularność? Do dyspozycji jest cała masa tematów ze wszystkich dziedzin. W każdym momencie możemy je włączyć i posłuchać podczas wykonywania innych czynności. Zajmują czas i przy okazji można się wiele nauczyć! Po jakie podcasty warto sięgnąć, gdy interesuje nas temat zdrowia, sportu, diety czy naszej psychiki?

Zdrowie psychiczne

„Nadzieja w chorobie psychicznej” to podcast prowadzony przez psycholożkę Lenę, która w przyjemny sposób przybliża wiedzę o chorobach, leczeniu i profilaktyce. Można u niej odnaleźć wsparcie i zrozumienie. Podobną tematykę obejmuje podcast „Ogarniam się”. Podczas tych słuchowisk autorka proponuje rozwiązania na wiele życiowych, popularnych problemów, które dotykają wiele z nas. „Psychologia, którą warto znać”, to podcast o tym jak zastosować wiedzę psychologiczną w codziennym życiu. Temat każdego z tych słuchowisk jest taki sam, a mimo to oferuje zupełnie inną wiedzę. Warto skorzystać!

Jedzenie

Wiele z nas żyje bardzo szybko i w tym tempie ciężko zadbać o siebie, swoją dietę i dobre nawyki. Często nie wiemy od czego zacząć. Z pomocą przychodzą podcasty o tej tematyce. Dietetyka oparta na faktach przekazuje tylko to, co prawdziwe. Informacje na temat żywienia i suplementacji bez mitów, a wszystko to w przystępnej formie, tak aby każdy zrozumiał i przyswoił. „Owsiana Podcast” to idealne miejsce, jeżeli szukasz motywacji i pomocy w procesie odchudzania. O tym, ale też o odpowiednim budowaniu nawyków żywieniowych w oparciu o dobre relacje znajdziemy u „Dieta z Głową Podcast”. Dbanie o swoje ciało jest bardzo ważne, dlatego warto posłuchać tego zestawienia!

Sport

„Psychologia sportu” to świetny podcast o tym, jak uprawiać sport i nie zwariować. Wyciągniemy z niego lekcje o tym jak się odpowiednio motywować i o tym jaką rolę w sporcie odgrywa nasz umysł. W „Praktyczna Strona Treningu” uzyskamy masę praktycznych porad prosto od specjalistów. Opowiadają o udziale fizjoterapii, ortopedii i dietetyki w różnych dyscyplinach sportowych.

Zdrowie i dieta

Jak wiemy, zdrowie jest najważniejsze. Aby dbać o nie jeszcze lepiej warto ciągle się doszkalać. W tej roli podcasty spisują się znakomicie! „Rozmawiamy o Twoim zdrowiu” to słuchowisko, w którym udzielają się sami specjaliści. Dzielą się wiedzą, poradami i sposobami.

Nowością jest podcast dietetyk klinicznej i założycielki MajAcademy, a dokładnie Zdrowa Środa Podcast, którą prowadzi Roksana Środa. Młoda bizneswoman, dietetyczka kliniczna i eksperta do spraw jelit w swoim podcaście skupia się na zdrowym stylu życia. Porusza takie tematy jak: dieta w ciąży, choroby jak cukrzyca, endometrioza i wiele innych, a wszystko to jest przekazywane w sposób atrakcyjny i zrozumiały. Dodatkowo, w podcastach występują też goście specjalni, czyli kobiety, które dzielą się swoją historią. „Słuchowisko wystartowało, jak nazwa wskazuje w środę 29 września. Jestem jednocześnie lekko zestresowana, ale jeszcze bardziej podekscytowana pierwszymi recenzjami. Chodź działam w internecie od wielu lat, to każda nowa aktywność to start od nowa. Jestem pewna, że przekonam moich słuchaczy, że zdrowie to coś więcej niż dieta. To nasz obowiązek” – podsumowuje Roksana Środa.

W zestawieniu wybrane zostały najlepsze polskie podcasty, które skupiają się wokół zdrowego stylu życia. Zachęcamy do wyszukiwania tytułów, bo na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl