Jak połączyć ćwiczenia z pobudzanie metabolizmu? Jak za pomocą jednego przyrządu rozpisać różne rodzaje treningu? Odpowiedź brzmi za pomocą XCO Trainer!
fit.pl
2011-05-25 00:00
Udostępnij
XCO – unikalny przyrząd do ćwiczeń
XCO-Trainer jest to unikalny przyrząd opracowany przez holenderskich fizjoterapeutów. Budowa przyrządu przypomina hantle w kształcie walca. Jest wykonany z aluminium i plastiku. XCO-Trainer w 2/3 swojej objętości wypełniony jest specjalnym granulatem krzemu, stanowiącym dynamiczną masę. Przyrząd zamknięty jest na obu końcach plastikowymi nakładkami. To właśnie dynamiczna masa wyróżnia XCO-Trainer spośród podobnych urządzeń treningowych. Pojedynczy XCO-Trainer waży jedynie 600gr. Podczas ruchu zawartość tuby przesuwa się w kierunku jednego z końców przyboru.

Badania przeprowadzone w Instytucie Fizyki Medycznej Uniwersytetu Erlangen-Nuernberg, dowodzą, że dzięki XCO spalanie kalorii wzrasta o ok. 33 proc., dodatkowo ćwiczenia z XCO pobudzają metabolizm nawet o 35%, co oznacza krótsze treningi przy zachowaniu tego samego efektu. Konstrukcja przyboru zmusza ćwiczącego do wykonania szybkich ruchów z energicznym zatrzymaniem.

Trening XCO wpływa na:

- wytrzymałość,
- siłę,
- koordynację,
- elastyczność.

XCO umożliwia równoczesną pracę wielu grup mięśniowych. Podczas treningu tętno znajduje się w przedziale 120-160 uderzeń na minutę. Tak więc trening z XCO może być dobrany w zależności od potrzeb ćwiczącego, a zamierzony cel i tak zostanie osiągnięty.

Rodzaje treningu z XCO-Trainer:
-trening interwałowy,
- siłowo-wytrzymałościowych,
- trening stacyjny,
- trening interwałowy,
- trening kondycyjny,
- eksplozywny trening siłowy,
- reaktywnego treningu siłowego.

Najnowsza technika zastosowana do wyrobu urządzenia pozwoliła uzyskać przybór, który z powodzeniem można wykorzystywać w sali, jak i na świeżym powietrzu.  XCO jest szczególnie przydatny podczas spacerów i biegów, ponieważ angażuje wszystkie mięśnie górnej części ciała. Zwiększa to znacznie skuteczność i efektywność treningu. Wpływa również na zwiększenie spalania tłuszczu.

www.fit.pl