fit.pl mobile logo

Zdrowy styl życia według Olgi Bończyk

Olga Bończyk  wyznaje zasadę - Nie trzeba jeść dużo, ważne żeby jeść dobrze i smacznie.  Portalowi FIT.pl opowiedziała o swojej diecie, gdzie i jak robi zakupy oraz  o kulinarnych doznaniach w Toskanii
Czy lubi Pani jesień?

Przyznam szczerze, że jesień jest chyba najmniej oczekiwaną przeze mnie porą roku. Smutno mi że kończy się lato, bo chłód i deszcz zmuszają do wyjmowania z szaf cieplejszych ubrań. Krótsze dni sprawiają, że zaszywam się w domu i najchętniej zapadłabym w zimowy sen, żeby przetrwać do wiosny.

Wiele osób odpuszcza sobie dbanie o kondycję jesienią i dopiero na wiosnę przypomina sobie o formie. Czy Pani także biernie czeka, aż zrobi się ciepło?

Nie ukrywam, że  nigdy specjalnie o swoją kondycję nie dbałam. Mój zawód wymusza na mnie nieustanny ruch, co sprawia, że nie przywiązuję wagi do ćwiczeń fizycznych, których celem miałaby być moja lepsza sylwetka. Ćwiczenia na siłowni zwyczajnie mnie nudzą i choć doceniam ich potencjał, nie potrafię się do nich przekonać.bonczyk tekst1

Jakie formy aktywności fizycznej  Pani preferuje?

Jedynym sportem który, jak się okazało, sprawia mi wiele przyjemności jest tenis. Każda inna forma ruchu  raczej mnie nudzi. No, może jeszcze latem – rower, ale na tym chyba  kończy się lista sportowych uniesień.

Jak ocenia Pani swoją obecną kondycję?

Zważywszy na znikomą  aktywność sportową, przyznaję, że moja kondycja fizyczna pomimo wszystko nie jest taka najgorsza. Muszę więc chyba złożyć  hołd moim genom i wierzyć, że jeszcze długo będą utrzymywać mnie w dobrej formie.

Jak dba Pani o linię? Proszę zdradzić swoją dietę.

Od lat  staram się mądrze odżywiać i być może  właśnie w diecie tkwi sekret mojego zdrowia i w sumie niezłej sylwetki? Moje codzienne menu składa się głównie z produktów świeżych i nieprzetworzonych. Staram się zawsze wybierać produkty, które nie budzą moich podejrzeń ani wątpliwości. Jajka np.  kupuję w zaufanych miejscach, gdzie kury biegają po podwórku. Nie kupuję np. kurczaków w supermarketach, bo wiadomo, jak są produkowane i ile mają w sobie antybiotyków i hormonów. Jeśli mam ochotę na  rosół, kupuję kurę ze wsi. Nie kupuję wędlin, a jeśli mam ochotę na pasztet, robię go sama. Ale chyba naczelna zasada mojego odżywiania to „nie trzeba jeść dużo, ważne żeby jeść dobrze i smacznie”. Gdy zbliżają się święta z przerażeniem patrzę na ilość jedzenia, które Polacy wkładają do koszyków czy wózków sklepowych. Już mi żal tych żołądków, które będą musiały to wszystko trawić... A przecież możemy się ze sobą umówić, że w święta - świętują także nasze organizmy. Potraktujmy je wtedy wyjątkowo. Nakarmmy je czymś specjalnym, zdrowym i w niewielkich ilościach.... Jestem pewna że po takich kilku świątecznych dniach,  nie przybędzie nam zbędnych kilogramów i z łatwością wbijemy się w sylwestrowa sukienkę.

[-------]

bonczyk tekstKtórą zasadę zdrowego odżywiania jest Pani najtrudniej przestrzegać?

Nie mam trudności z przestrzeganiem żadnych zasad. No, może poza tą jedną – łakomstwo. Bywa, że gdy jestem np. w mojej ukochanej Toskanii, nie potrafię ograniczać się z ilością jedzenia. Pomidory, sery, makarony, wino, smakują tak nieziemsko, że  tracę rozum i nie umiem się powstrzymać przed spróbowaniem kolejnych pyszności. Skutkuje to niestety kilkoma dodatkowymi kilogramami  w biodrach jednak po powrocie do Polski, szybka dieta pozwala wrócić do stanu wyjściowego.

Czy jest Pani zadowolona ze swojej aktualnej wagi i figury?


Nie narzekam.

Czy korzysta Pani z domowych, babcinych sposobów na wzmocnienie odporności?


Nie. Wierzę, że moja codzienna zdrowa dieta jest wystarczająca, by utrzymać mnie w zdrowiu.

Ma Pani piękne włosy i cerę. Czy to zasługa zabiegów w gabinetach piękności?


Mam 42 lata i ani jednego siwego włosa, dlatego już od lat nie farbuję włosów i mogę wciąż cieszyć się ich naturalnym kolorem. Moje zabiegi fryzjerskie to tylko podcinanie ich co jakiś czas. A cera? No cóż, ostatni raz u kosmetyczki byłam kilka lat temu. Moja cera choć sucha nie sprawia mi większych kłopotów, używam dobrych kremów, czasem w domu nałożę maseczkę, gdy leżę w wannie, ale na tym kończą się moje starania o urodę bo wciąż wierzę, że nasze zdrowie i uroda zaczyna się od tego co jemy. I chyba mogę  o sobie powiedzieć, że jestem tego najlepszym przykładem.

Co Pani robi, gdy dopada Panią jesienna chandra?


Spotkanie z przyjaciółmi, świece, fajna muzyka,  pyszna kolacja, dobre wino -  to może nie codzienny sposób na jesienną chandrę, ale od czasu do czasu sprawdza się doskonale co z całym przekonaniem polecam.

Rzomawiała Iza Wróbel

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl