Surowy szpinak, orzechy i mleko – dzięki nim zły humor pryśnie, a ty zaczniesz się częściej uśmiechać. Jak się okazuje właściwa dieta ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie 
fit.pl
2014-09-15 00:00
Udostępnij
Zjedz je, a będziesz mieć dobry humor
Naukowcy z Cambridge udowodnili, że produkty bogate w tryptofan - obojętny elektrycznie aminokwas, są w stanie obniżyć negatywne emocje. Ten związek chemiczny skutecznie przeciwdziała kiepskiemu humorowi, związanemu ze spadkiem serotoniny w mózgu. Dochodzi do niego nie tylko gdy rezygnujemy z posiłku, ale także gdy jemy niewłaściwe rzeczy .

Co jeść by cieszyć się świetnym humorem? Eksperci zalecają surowy szpinak, orzechy i mleko. Dodatkowo warto sięgnąć po migdały, mleczko pszczele, surową boćwinę, ser owczy oraz jaja. Wpływ na dobry nastrój mają także czekolada, fasolka, cukinia, mięso indycze, grzyby, ryby i herbatniki z mąki razowej.

Warto podkreślić, że wszystkie z wymienionych składników są stałym elementem kuchni większości Włochów, a ci słyną z radosnego usposobienia i miłości do życia. Może warto więc wziąć z nich przykład?

www.fit.pl