fit.pl mobile logo


Brak odpowiedniego planu treningowego najczęstszą przyczyną błędów ćwiczących

Sukces w walce o wymarzoną sylwetkę to przede wszystkim odpowiednio dobrany trening. Tymczasem najczęstszym błędem popełnianym zwłaszcza przez początkujących bywalców siłowni jest brak dobrego planu treningowego i ćwiczenia niedopasowane do oczekiwanych rezultatów. Z tego też powodu, z siłowni rezygnują kobiety, które niesłusznie obawiają się nadmiernego rozrostu masy mięśniowej, spowodowanego błędami w treningu 


Trening redukujący masę ciała powinny wybrać osoby, których celem jest utrata nadmiernych kilogramów i wyrzeźbienie sylwetki. Jest to trening bardzo dynamiczny, podczas którego ćwiczenia wykonywane są z dość krótkimi przerwami, maksymalnie minutowymi. Organizm zaczyna spalać tłuszcz dopiero po około dwudziestu, trzydziestu minutach wysiłku fizycznego, więc optymalny czas treningu to mniej więcej godzina.

– Formą takiego treningu jest trening obwodowy, gdzie mamy kolejne ćwiczenia wykonywane jedno po drugim. Często również kilkuminutowe wstawki na maszynach typu cardio, czyli bieżnia, ergometr, stepper, rower. Te treningi są bardzo intensywne, ukierunkowane na dużą liczbę powtórzeń, najczęściej z mniejszym obciążeniem – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle trenerka personalna Malwina Malinowska.

Tak skonstruowany trening pozwala wyrzeźbić mięśnie, nie powodując ich nadmiernego rozrostu. Natomiast jeśli to budowanie masy mięśniowej jest celem treningu, należy stosować dość duże obciążenie, pozwalające na wykonanie maksymalnie dziesięciu ruchów w serii. Ćwiczenia wykonujemy wówczas w seriach, pomiędzy którymi stosujemy długie przerwy, nawet do dwóch minut. Dajemy wówczas mięśniom czas na odpoczynek.

– Wykonujemy bardzo dużo serii na daną partię mięśniową w treningu. Od dziewięciu na mniejsze partie mięśniowe takie jak barki czy triceps, nawet do dwunastu w przypadku dużych grup mięśni takich jak klatka piersiowa czy plecy. Ten trening jest zdecydowanie bardziej statyczny i w trakcie jego trwania skupiamy się na oddechu, na pracy mięśnia – zwraca uwagę Malwina Malinowska.

Aby uniknąć błędów w doborze ćwiczeń, warto skorzystać z porady trenera personalnego. Pomoże on dobrać trening do indywidualnych potrzeb, możliwości organizmu, a nawet osobowości klienta.

– Trener nie pozwala odpuszczać w tym momencie, kiedy my już powiedzielibyśmy sobie dosyć i tak naprawdę zna nasze możliwości lepiej niż my sami. Myślę, że to jest taka ludzka tendencja nas wszystkich, że kiedy jest nam przykro i boli, i robi się trudno, to mówimy dość. Trener jest taką osobą, która pozwala wykrzesać w nas większe pokłady energii do dalszego działania – podkreśla trenerka.

Trener personalny pomaga również lepiej opanować poprawną technikę wykonywania ćwiczeń. Dba także, by treningi miały różnorodny przebieg. To zapobiega nudzie na siłowni i stanowi dodatkowy bodziec do kontynuowania treningów.

www.fit.pl

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl