fit.pl mobile logo


Chcesz schudnąć? Postaw na styl i technologię!

Odchudzasz się? Chcesz odzyskać formę? Siłownia bez wychodzenia z domu - orbitrek i rower treningowy pomogą Ci osiągnąć sukces
Trening cardio ― najskuteczniejsze spalanie tkanki tłuszczowej

Trening cardio (zwany wytrzymałościowym lub tlenowym), to ćwiczenia o umiarkowanej intensywności, które pozwalają w odpowiednio długim czasie spalić tkankę tłuszczową i wzmocnić wydajność pracy serca i płuc. Podczas ćwiczeń na orbitreku czy rowerze treningowym serce dostarcza twojemu organizmowi dużą ilość tlenu. Jeśli zależy ci na schudnięciu, to powinnaś wiedzieć, że podczas godzinnego treningu możesz spalić nawet 1000 kcal! Pamiętaj także, że kalorie spalane są tylko w środowisku tlenowym. Bardziej intensywny trening (podczas którego tętno stanowi więcej niż 60% - 70% tętna maksymalnego) wywołuje włączenie procesów beztlenowych. Dlatego umiarkowane ćwiczenia są idealne, jeśli twoim celem jest poprawienie sylwetki przed zbliżającym się latem. Jak znaleźć złoty środek? Wskaźnikiem jest tętno. Możliwość pomiaru pulsu daje ci nowa seria sprzętu fitness marki Reebok. Odbiornik pulsu w orbitrekach i rowerach treningowych jest kompatybilny z pulsometrami Polar.

Zyskaj mięśnie

Tętno podczas treningu cardio, powinno stanowić między 60% a 70 % tętna maksymalnego (można je obliczyć wg wzoru T.max=220–wiek). Kolejną zaletą ćwiczeń obok spalania tkanki tłuszczowej, jest praca mięśni. Podczas jazdy na rowerze treningowym rzeźbimy: łydki, mięśnie ud, grzbietu, pośladków, brzucha a nawet bicepsy. Za to przy ćwiczeniach na orbitreku pracuje aż 80% mięśni! Oprócz nóg, pośladków, brzucha i grzbietu, aktywne są także obręcz barkowa i mięśnie ramion.

Technologia i styl w walce z kaloriami

Wspomniany sprzęt marki Reebok to zupełna innowacja. Ponieważ seria przeznaczona jest do użytku domowego oraz w szczególny sposób dedykowana kobietom, producent zadbał o niebanalny design urządzeń. Uwagę przykuwają lśniące ramy rowera B 5.8 E LE i orbitreka C 5.8 E LE. Luksusowy wygląd to jedna kwestia. Przede wszystkim jednak ważne jest zastosowanie nowoczesnej technologii, m. in. systemu hamowania M Force EMS (podobnie w modelu B 5.7 E). Dzięki specjalnym magnesom, proces hamowania i regulacji oporu, odbywa się niezwykle płynnie, co nie pozostaje bez znaczenia dla stawów i komfortu treningu. Sprzęt jest wyposażony w najnowocześniejszy system pomiaru wydolności organizmu. Polega on na pomiarze siły/mocy, którą wydatkujemy podczas treningu. Naukowcy zajmujący się treningiem od dawna obstają przy przeprowadzaniu go nie tylko na podstawie liczby uderzeń serca, lecz przede wszystkim na podstawie wydajności wyrażanej w watach – podobnie jak czyni to większość profesjonalnych sportowców. Pomiar watów odzwierciedla wydolność organizmu o wiele precyzyjniej niż pomiar uderzeń serca, zwłaszcza w intensywnym zakresie. W obu rowerach regulację oporu można ustawić w przedziale między 25 a 400 watów.

Modele dysponują komputerem z wyświetlaczem LCD, który umożliwia ustawienie i kontrolowanie 12 programów oraz 5 indywidualnych. Na wyświetlaczu komputera możesz śledzić pomiar prędkości, czasu, dystansu, spalanych kalorii, pulsu, obrotów na minutę oraz watów. Wszystkie te funkcje dają możliwość zbalansowanego treningu W rowerze B 5.8 E LE komputer posiada dodatkowo funkcję podświetlenia ekranu w różnych kolorach. Producent gwarantuje także bezpieczeństwo użytkowania sprzętu. Zastosowane w modelu B. 5.7 E technologie zyskały aprobatę ekspertów. Rower ten przeszedł bowiem z dobrym wynikiem, surowe testy Stiftung Warentest – niezależnego instytutu testującego produkty i usługi.

[-------]


Twój osobisty instruktor zadba o twoje stawy

Jeśli twoim celem jest spalenie tkanki tłuszczowej i poprawienie kondycji fizycznej, nie musisz korzystać z porad instruktora. Sprzęt Reeboka z powodzeniem spełnia jego rolę, dbając jednocześnie o twoje zdrowie i komfort. Zastosowane w orbitrekach C 5.8 E LE i DMT 7.5 E pedały surefit z wkładkami softpad, poruszają się wraz z twoimi stopami, wspomagając ich naturalny ruch.

Dzięki temu całkowicie odciążają stawy. Ponadto orbitrek C 7.5 E daje ci aż 8 sposobów ruchu. Możesz ustawić krok charakterystyczny w stepperze lub dłuższy, jak w popularnym obecnie Nordic Walking. Wszystkie te inteligentne rozwiązania znajdziesz w designerskim sprzęcie, luksusowym wyglądem przypominającym nowy model mercedesa. Więc na co czekasz? Wsiadaj.


Dlaczego? Bo jesteś wymagającą kobietą

Reebok produkując nową serię sprzętu pomyślał o tym, że jesteś kobietą. Być może również zbyt zapracowaną by trenować poza domem. Dlatego zadbał o to byś nie musiała się zastanawiać nad tym jak złożyć sprzęt - od początku jest on gotowy do użycia. Ponadto jego waga pozwala na swobodne przestawienie w dowolne miejsce, a stopki poziomujące gwarantują stabilność. Bezszmerowa praca urządzenia zapewni komfort tobie oraz twojemu otoczeniu. Co najważniejsze Reebok wziął pod uwagę to, że każda kobieta jest inna i umożliwił dostosowanie urządzeń do wzrostu w nieskomplikowany i nie wymagający wysiłku sposób. Kliknięciem kciuka możesz dopasować opór ergonomicznych ramion orbitreków. Natomiast pionowa i pozioma regulacja siodełka w rowerach treningowych umożliwia komfortową pozycję nawet podczas długiego treningu. Reebok zwrócił uwagę nawet na to, aby w trakcie ćwiczeń dostarczyć ci rozrywki. Orbitrek C 5.8 E LE oraz rower B 5.8 E LE, posiadają stację dokującą do iPoda oraz MP3 z głośnikami stereo.

Jeżeli myślisz o siłowni w domu, warto zastanowić się nad tym sprzętem. Funkcjonalnością i innowacyjnością wyróżnia się wśród innych na rynku. Możesz mieć go u siebie — jest on dostępny w Polsce. Wyłącznym dystrybutorem sprzętu marki Reebok Fitness w naszym kraju jest Bacha Sport (www.bachasport.pl).

Warto?

Nie ulega wątpliwości, że jazda na rowerze stanowi jeden z najlepszych sposobów utrzymania kondycji i zrzucenia zbędnych kilogramów. Trening cardio wzmocni twoje serce. Wymaga jednak zaangażowania i konsekwencji w działaniu. Godziny ćwiczeń na niewygodnym i nieprofesjonalnym sprzęcie – to nie tylko brak komfortu treningu ale także brak chęci na jego kontynuację. Nowoczesna technologia daje ci możliwość, kontrolowania stanu twojej kondycji na bieżąco. Wielofunkcyjny komputer z programami motywującymi pomoże ci wybrać odpowiedni rodzaj treningu, a nowoczesny i stylowy wygląd sprawi, że codzienne ćwiczenia będą dla ciebie przyjemnością.

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl