fit.pl mobile logo


Hydrospinnig - jazda na rowerach pod wodą

Zajęcia w wodzie zdobywają coraz większą popularność wśród miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Wciąż przybywa nowych dyscyplin uprawianych w wodzie. Jedną z nich jest hrydrospinning, czyli jazda na stacjonarnym rowerku w wodzie
Osoby, które decydują się na uprawianie tej formy aktywności fizycznej korzystają z płytkiego basenu i rowerków stacjonarnych, które są specjalnie przystosowane do tej formy aktywności fizycznej.

Hydrospinning to forma zajęć o charakterze wytrzymałościowym. Podczas treningu można optymalnie sterować treningiem według indywidualnego tempa poprzez zmianę oporu. Hydrospinning nie tylko poprawia kondycję fizyczną, ale także wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. W czasie jednego treningu można spalić od 600 do 1200 kcal!

Zajęcia charakteryzują się niewielkimi wymaganiami kondycyjnymi i choreograficznymi. Ta forma zajęć polecana jest wszystkim tym, którzy chcą podnieść poziom swojej sprawności fizycznej. Hydrospining to doskonałe zajęcia dla ludzi, którzy walczą z nadwagą i otyłością. To doskonała forma rozrywki dla seniorów i osób mających problemy z kręgosłupem, układem sercowo-naczyniowym i oddechowym oraz cierpiących na osteoporozę.

Ćwiczenia w wodzie wpływają na wzmocnienie układu mięśniowego, przyczyniając się do zwalczania cellulitu.

Różne rodzaje treningów

Trening regeneracyjny: zajęcia ukierunkowane na usuwanie produktów przemiany materii, charakteryzujące się intensywnością małą i umiarkowaną /50-65% HR max/.
Trening dla początkujących: zajęcia ukierunkowane na poprawę wytrzymałości ogólnej, trening ekstensywny o charakterze ciągłym /65-75% HR max/. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich o różnym poziomie zaawansowania.
Trening Fatburning: zajęcia ukierunkowane poprawę wytrzymałości, spalanie tkanki tłuszczowej oraz ekonomizację pracy serca, trening ekstensywno - intensywny o charakterze pracy ciągłej /65-85% HR max/.
Trening dla zaawansowanych - poziom I: zajęcia ukierunkowane na poprawę sprawności wytrzymałościowej, o średniej i submaksymalnej intensywności /75-85% HR max/, dla osób średnio zaawansowanych, podczas których zwraca się uwagę na utrzymanie odpowiedniej intensywności i stosowane pozycje.
Trening dla zaawansowanych - poziom II: zajęcia charakteryzujące się dużą i wysoką intensywnością /85-95 % tętna max/, utrzymywaną w różnych przedziałach czasowych, przypominającą jazdę w górach, a zastosowane obciążenia wywierają wpływ na poprawę wytrzymałości i siły.

Artykuł przygotował Jan Paliwoda www.harmonylife.com.pl/

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl