fit.pl mobile logo


Powody, dla których warto uczęszczać na siłownię

Wiele kobiet ma obawy przed rozpoczęciem treningu na siłowni, biorąc tę część klubu fitness jako terytorium zdominowane przez mężczyzn. Również część z nas boi się, nadmiernego rozwinięcia mięśni, a przecież nie każda z nas chce wyglądać jak kulturystka
Trening łączący zajęcia typu cardio z ćwiczeniami siłowymi to doskonałe połączenie, dzięki któremu zadbasz nie tylko o kondycję organizmu, ale i silne mięśnie. Należy mieć na uwadze fakt, iż prawidłowy trening siłowy sprawi, że twoje ciało nabierze perfekcyjnego wyglądu i będzie we wspaniałej formie. Trening siłowy niewątpliwie pozwoli ci zwiększyć ogólną siłę ciała, którą możesz wykorzystywać na co dzień, radząc sobie z ciężkimi zakupami, czy też nosząc na rękach swoje dziecko. Ćwiczenia siłowe wykonywane dwa razy w tygodniu znacząco pozwolą wzmocnić i ujędrnić mięśnie. Przy takim systemie ćwiczeń nie musisz się obawiać, iż mięśnie rozrosną się do rozmiarów kobiet uprawiających kulturystykę. Staną się jedynie bardziej jędrne, twardsze i nadadzą ciału zdrowy i sportowy wygląd. Główną zaletą jest jednak to, że buduje mięśnie, które zużywają sporo energii, nawet gdy nie ćwiczysz.Zadbasz również o mocne kości, bowiem trening z odpowiednim obciążeniem zapobiega ich odwapnieniu. Trening siłowy umożliwia podniesienie umiejętności w innych dziedzinach sportu. Zmniejsza ryzyko urazów zdarzających się w czasie ich uprawiania. To pewien sposób na powrót do pełnej sprawności fizycznej po kontuzjach. Ćwiczenia z obciążeniem wykonywane pod okiem instruktora pomogą osłabionym mięśniom wrócić do kształtu i siły sprzed urazu.

[-------]

Regularne ćwiczenia na siłowni mają również zbawienny wpływ na przemianę materii oraz prawidłowe ciśnienie krwi w organizmie. Przyrost masy mięśniowej powoduje podwyższenie tempa przemiany materii, co oznacza, że w ciągu dnia spalamy więcej kalorii bez konieczności dodatkowego wysiłku. Te wyżej wskazane zalety treningu siłowego wykorzystasz, ćwicząc z ciężarkami przynajmniej dwa razy w tygodniu. Zaplanuj wizyty na sali siłowej tak, by pomiędzy treningami był chociaż jeden dzień wolny, wówczas mięśnie będą miały czas na regenerację. Pamiętaj by w trakcie treningu stosować zasadę „złotej trójki”, zgodnie z którą każde ćwiczenie należy powtórzyć 3 razy, z małymi przerwami między nimi, a każda z trzech serii powinna obejmować od 12 do 15 powtórzeń. Zachęcam, by co jakiś czas ćwiczyć pod okiem instruktora siłowni, który w razie potrzeby zmodyfikuje trening, a ty dzięki temu zyskasz pewność, że ćwiczysz poprawnie ale i skutecznie. Regularnie zwiększaj też obciążenie, jednakże nie rzadziej niż co 4 tygodnie. Co prawda osoby zaawansowane mogą wybrać wariant jednej serii – ćwiczenia z bardzo dużym obciążeniem, jednak w tym wypadku wymagana jest perfekcyjna technika i dlatego też nie jest to propozycja dla początkujących.

Trening wytrzymałościowy w klubie fitness nie musi być nudny, jeżeli nie używasz ciągle tylko jednego zestawu urządzeń. Podziel czas treningu na bloki 10- minutowe i po zakończeniu każdego z nich zmieniaj sprzęt. Korzystaj z maszyn angażujących różne grupy mięśniowe.

Siłownia jest dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych. Nawet kobiety w podeszłym wieku mogą korzystać z treningu siłowego. Oczywiście rezultaty ćwiczeń będą pojawiały się wolniej u 50- ciolatki i trudno jej będzie osiągnąć siłę i sprawność 20- latki. Niemniej jednak regularna aktywność fizyczna poprawia sprawność całego ciała, wyostrza zmysł równowagi oraz zmniejsza skutki chorób dotykających osoby w starsze. Badania naukowe dowodzą, że regularne ćwiczenia siłowe wywierają wpływ na ograniczenie objawów depresji, a osoby rozwijające siłę mięśni są pewne siebie, otwarte na innych ludzi i łatwiej sobie radzą ze stresem. Zapomnij więc o stereotypach jakie krążą o treningu siłowym i ćwicz. Do zobaczenia.


Joanna Szank-Piechowska
Właściciel Instruktor TotalFit-Center


www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl