fit.pl mobile logo


Trendy fitness – Pilates out – bootcamp in?

Zgodnie z najnowszymi badaniami trendów fitness na 2011 rok najwięcej zwolenników zyska Boot camp, natomiast na popularności straci Pilates
Boot Camp Fitness to odmiana grupowych ćwiczeń prowadzonych często na świeżym powietrzu. Łączy ze sobą elementy choreografii oraz ćwiczeń siłowych i wytrzymałościowych prowadzonych w formie interwału. Istnieje wiele odmian Boot Camp Fitness i choć mogłoby ci się w tym momencie wydawać, że trening ten nie różni się od tradycyjnego TBC, to tak nie jest. Boot Camp przewiduje wyciskanie z uczestników siódmych potów i kładzie ogromny nacisk na kontynuowanie treningu nawet wtedy, kiedy uczestnicy mają już zdecydowanie dosyć - to właśnie jest powód, dla którego trening ten został nazwany wojskowym.Ta forma fitnessu zyskała w ciągu ostatnich lat dużą popularność za granicą, przede wszystkim ze względu na swój niski koszt, dużą efektywność i dawanie uczestnikom możliwości zmierzenia się z samym sobą i swoimi słabościami.


Dr Walter Thompson, który co roku prowadzi badania z ramienia American College of Sports Medicine, od dłuższego czasu zauważa, że grupowa odmiana fitness, zwana Boot Camp zyskuje coraz większą popularność.

- Pilates był bardzo popularny od 2008 roku. Ale w 2011 roku spadnie z listy najczęściej wybieranych form fitness - powiedział Thompson.

W internetowej ankiecie ponad 200 ekspertów w dziedzinie zdrowia i fitness z Azji, Europy, Australii, Afryki, Ameryki Północnej i Południowej, wskazało, iż na popularności stracą również ćwiczenia wykorzystujące piłki oraz trening równowagi.

- To może być kolejna fanaberia inwazji na siłownie, co jest naturalną koleją rzeczy – podkreślał Thompson.

[-------]

Badania przeprowadzone przez American College of Sports Medicine na grupie 19 tysięcy osób zawodowo zajmujących się fitnessem pokazały, że treningi wracają do podstawowych ćwiczeń, które często wymagają obecności trenera. Dlatego też trening Boot Camp może być silnym trendem, który wyznaczy kierunek rozwoju fitness.Specjaliści z American College of Sports Medicine, przewidują, że dynamicznie wciąż będą rozwijały się programy dla osób starszych, dzieci, a także trening siłowy.

- Pilates jest postrzegany jako bardziej kosztowne zajęcia niż Boot Camp, powiedział Hudson, właściciel fitness studio Mercury Pilates w San Francisco w Kalifornii - W czasach kryzysu ludzie szukają tańszych treningów. Ludzie zawsze chcą czegoś nowego - podkreśla Hudson.

Suzanne Bowen, dyplomowany instruktor Pilates, uważa, że Pilates może być nadal popularny, ale jako połączenie elementów pilates, jogi i baletu.

Czy rzeczywiście zajęcia Boot Camp, trening siłowy i core training zajmują miejsce popularnych do tej pory zajęć pilates czy treningu równowagi? Czas pokaże.

Czytaj więcej:

www.fit.pl
 

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl