fit.pl mobile logo


Ubezpieczyć klub, czyli dbać o swoje pieniądze.

Fitness, jak powszechnie wiadomo to nowa branża i sposób na zarabianie pieniędzy. Ku zadowoleniu odbiorców w coraz to większej ilości miast i miasteczek powstają nowe obiekty fitness-owe. W olbrzymim wirze obowiązków związanych z otwarciem klubu fitness lub tuż po rozpoczęciu działalności właściciele zapominają o jednej z najważniejszych czynności, czyli o ubezpieczeniu obiektu fitness, zainstalowanego w nim sprzętu oraz pracowników
Co prawda firmy ubezpieczeniowe w Polsce całkiem niedawno zauważyły potrzebę stworzenia pakietów ubezpieczeniowych dla branży fitness, ale to co oferują klientom jest w zupełności wystarczające do ochrony budynku czy powierzchni, na której fitness klub jest zlokalizowany, jak również sprzętu w klubie oraz osób, świadczących pracę.

Zakres pakietów fitness obejmuje:

Majątek:
- budynki, powierzchnie
- stałe element wykończenia
- sprzęt
- okna i reklamy
- gotówka
- prywatne rzeczy osób trzecichGrupowe ubezpieczenia dla pracowników I właścicieli:
- ubezpieczenie wypadkowe,
- ubezpieczenie na życie, z możliwością ubezpieczenia także członków rodzin pracowników i właścicieli
- ubezpieczenie zdrowotne z nielimitowanym dostępem do prywatnej opieki zdrowotnej

Zasięg ubezpieczenia (m.in.):
-ogień
- eksplozje
- terroryzm, ataki kryminalne
- wiatr, wichury
- silne opady deszczu, gradu
- trzęsienie ziemi
- osuwiska ziemi
- śnieg, lód


Pakiety fitness, będące dostępne na rynku, to nie tylko ubezpieczenie ale także oszczędność pieniędzy oraz spokój właścicieli obiektów. Warto zainwestować, aby móc spać spokojnie. Przykładem ubezpieczenia, które cieszy się powodzeniem jest Allianz Fitness, Wellness and SPA. Profesjonalnie przygotowany pakiet, uzyskał rekomendację najważniejszych władz fitness-owych w Polsce.

Obok ubezpieczenia obiektów warto zwrócić uwagę na potrzebę korzystania z pomocy prawnej przy podpisywaniu jakichkolwiek dokumentów związanych z działalnością biznesową. Konsultacja prawna kosztuje. Warto jednak wydać określoną sumę pieniędzy po to, aby móc być przekonanym o bezpieczeństwie podpisanych dokumentów. Także w naszej branży pełno jest kombinatorów i oszustów, np. w postaci firm, które sprzedają sprzęt za pośrednictwem internetu bez możliwości udostępnienia maszyn przed transakcją pieniężną.

I pomimo, iż na pierwszy rzut oka w/w sytuacja jest absurdalna, rzeczywiście zdarza się w życiu codziennym. Pracując jako dystrybutor sprzętu otrzymałem pewnego dnia telefon od zapłakanej właścicielki fitness klubu z Wrocławia, która wydała prawie 300 000 PLN na maszyny, kupując je w internecie od nielegalnego dystrybutora sprzętu. Pani, maszyn nie widziała do momentu ich dostawy, lecz po dokonaniu przelewu na wymienioną kwotę. Dzwoniąc do mnie poinformowała mnie, iż sprzedający sprzęt wraz z maszynami przesłał list, w którym przekazał jej wiadomość, że w materii instalacji maszyn, gwarancji oraz serwisu powinna zgłosić się do mnie. Byłem zdumiony jej głupotą, a jednocześnie zszokowany bezczelność internetowego sprzedawcy maszyn.

Niestety ani zainstalować maszyn nie mogłem bez pobrania opłat, ani maszynom, pomimo, że wyglądały na nowe nie przysługiwała gwarancja czy darmowy serwis. Niestety, byłem też zobowiązany do poinformowania policji o przestępstwie. Jeśli potrzebujesz konsultacji prawnej w jakiejkolwiek dziedzinie związanej z fitness-ową działalnością biznesową, skonsultuj się ze znajomym prawnikiem lub napisz email na biuro@twojfitness.com.

Artur Ligęska www.twojfitness.com

www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
kasia.dzialach11

Myślę, że również warto też wspomnieć o ubezpieczeniu samochodu. Ja korzystam ze strony http://ubezpieczenie-samochodu.net.pl . Szybko i fachowo znajdę najbardziej korzystna ofertę dla mnie. Jak do tej pory nigdy się na nich nie zawiodłam.

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl