fit.pl mobile logo

Kobiety ćwiczą fitness niczym samuraje!

Fitness z samurajskim mieczem staje się coraz bardziej popularny na świecie, m.in. we Włoszech, Japonii. Teraz wkracza do Polski. Wszystko, dlatego, że trening ten sprzyja zgrabnej sylwetce, pomaga rozładować stres, utrzymać sprawność, uczy wiary w siebie
Ta nowoczesna gimnastyka bierze źródło w samurajskiej sztuce walki. Tyle, że tutaj w żadnym wypadku nie chodzi o prawdziwą walką i zabijanie przeciwnika, ale o kształtowanie sylwetki i spalanie tłuszczu.

Te formę fitnessu stworzyła Włoszka, Ilaria Montagnani, która przez dziesięć lat zgłębiała techniki Kendo i Aikido oraz jujitsu i przeniosła wybrane elementy walki wręcz na grunt europejski . W jej zajęciach biorą udział głównie kobiety, które nie ćwiczą prawdziwymi mieczami, ale z drewnianymi atrapami. Uczą się zadawać ciosy i pchnięcia, wykonując przy okazji wypady, kucnięcia i całe choreograficzne układy. Według Montagnani, w czasie tych ćwiczeń rusza się cały tułów, pracują mięśnie, wyrabia się zmysł koordynacji i kontroli.

Oprócz walorów fizycznych, fitness z samurajskim mieczem posiada także aspekt psychologiczny. Wszystko, dlatego, że ćwiczące z mieczem panie nabierają więcej wiary w siebie i pewności., a dzięki odpowiedniej pracy oddechu, mogą się w łatwy sposób odprężyć i zapomnieć o kłopotach dnia codziennego.

W Japonii zajęcia fitness z mieczem samurajskim są bardzo popularne. Na jedne z nich, zwane "Samurai Camp", które odbywają się w Tokio, przychodzi wiele kobiet. Ich twórca 31-letni choreograf, tancerz i ekspert fitness - Takafuji Ukona - tworząc je początkowo myślał, że ćwiczeniami będą zainteresowani tylko mężczyźni. Ale okazało się, że to kobiety zapałały miłością do tej odmiany fitness i to one są prawdziwymi japońskimi wojownikami.

Co ciekawe Ukon nie trenował nigdy sztuk walki, ale jest mistrzem, mającego za sobą wielowiekową tradycję, tańca z mieczem - wywodzącego się z tańca, który wykonywali samuraje, aby przebłagać dusze zmarłych. - Pomyślałem, że byłoby wspaniale, gdyby udało mi się połączyć ćwiczenia z tradycyjną japońską sztuką i pomóc ludziom stracić wagę, jednocześnie dostarczając im rozrywki - zdradza Ukon, którego matka jest nauczycielką tradycyjnego japońskiego tańca.

Ćwiczenia, które prowadzi odbywają się w sali, a ćwiczącym towarzyszy muzyka techno. Podobnie, jak zajęciach Ilarii Montagnani, panie nie posługują się prawdziwymi mieczami samurajskimi. Katany  są wykonane z drewna i pianki uretanowej.

 Zobacz jak wyglądają zajęcia Samurai Camp 

Trening, trwający godzinę czasu przebiega według choreografii autorstwa Takafujiego opartej na kendo - wyczerpującym i makabrycznym tańcu z mieczami, zgodnie z tradycją wykonywanym przez samurajów nad szczątkami wypatroszonych przez nich wrogów. Kobiety naśladują ruchy instruktora.

Zdaniem Ukona, ćwiczenia z mieczem, pozwalają kobietom stać się kimś, kim myślały, że nigdy nie będą, czyli samurajami. Dlatego widząc się w lustrze mogą poczuć się wspaniale. Dzięki temu mocniej angażują się w ćwiczenia i pokonują, własne leki, słabości, zrzucają zbędne kilogramy, czy nabierają pewności siebie.

Zajęcia "Samurai Camp" Takafuji Ukona stają się coraz popularniejsze w Kraju Kwitnacej Wiśni, dlatego ośrodek w Tokio szkoli nowych instruktorów, aby umożliwić chętnym z całego kraju ćwiczenie w swoich miastach. W Polsce także już są kluby, w których ta forma fitnessu ma swoich gorących miłośników.

fot. AFP via ChinaNews
www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl