Właściwa dieta pomoże szybciej i skuteczniej zbudować muskularna sylwetkę
fit.pl
2009-04-22 00:00
Udostępnij
Wzmocnij mięśnie dzięki diecie
Biegasz, pływasz, czy podnosisz ciężary – nieważne. Każda aktywność fizyczna wymaga od naszych mięśni mniejszego lub większego nakładu pracy. Warto poświęcić im odrobinę uwagi także przy komponowaniu diety.
Budowa mięśni zależy przede wszystkim od ćwiczeń. Trening wsparty odpowiednią dietą przyniesie lepsze efekty, ale nawet jeśli sport omijasz z daleka warto dostarczyć mięśniom substancji, których potrzebują.
 Oto lista produktów, którą możesz powiesić na domowej lodówce.
 Ryby morskie – bogate w kwasy omega-3 mięso zawiera większość substancji niezbędnych do prawidłowej budowy mięśni. Ryby powinny stanowić stały punkt w każdej diecie. Najlepiej jeść je kilka razy w tygodniu.
Jogurt – codzienna porcja naturalnego jogurtu to doskonały sposób na dostarczenie organizmowi niezbędnych dla mięśni wapnia, białka i witaminy D. Jeśli nie lubisz jogurtu sięgnij po porcję twarożku. 
Owoce i warzywa – oprócz witamin posiadają jeszcze sporą ilość przeciwutleniaczy. Popularne antyoksydanty usuwają z organizmu szkodliwe dla mięśni wolne rodniki. Sięgnij śmiało po owoce cytrusowe: pomarańcze i mandarynki, a z warzyw po kapustę i paprykę. Inne owoce i warzywa także pomogą pokonać wolne rodniki. 

Zielona herbata – warto przyzwyczaić się do picia zielonej herbaty i prawidłowego jej parzenia. Zielony napar to najskuteczniejsza amunicja do walki z wolnymi rodnikami. 

Nasiona dyni – to bogate źródło magnezu, manganu, żelaza i fosforu, które są wykorzystywane przez mięśnie. Uważaj tylko na ich ilość, bo to dość kaloryczna przekąska. 

Czerwone mięso – choć w większości diet zaleca się białe mięso, to jednak jeśli chodzi o mięśnie lepiej wybrać czerwone, które jest istnym magazynem protein i kreatyny. Czerwone mięso zawiera więcej witamin i minerałów niż kurczak. Niestety jest też bardziej kaloryczne. 

www.fit.pl