Nordic Rocer - zimowa odmiana Nordic Walking

Nordic Walking zimą? Obecnie na rynku wiele firm proponuje rewolucyjne system nart, dzięki którym zimowa wersja Nordic Walking będzie przyjemnością
fit.pl
2011-11-16 00:00
Udostępnij
Nordic Rocer - zimowa odmiana Nordic Walking

Wielkimi krokami zbliża się okres zimowy, a zima jak wiadomo dla wielbicieli Nordic Walking nie zawsze jest przychylna. Trudne warunki i zróżnicowane podłoże wymagają odpowiedniego sprzętu i umiejętności. Dlatego jeśli nie chcesz rezygnować z wycieczek z kijkami, zarówno dla bezpieczeństwa i przyjemności, zmień sprzęt na  zimową  wersję.

Szusuj na trudnym terenie

Nordic Rocer to specjalne narty, które posłużą Ci do zimowego chodu Nordic Walking, zwanego również  offtrack criusing. Wyjątkowa konstrukcja łopat, zapewnia gładkie prowadzenie na śniegu, a lekko podwinięty dziób pomaga łatwiej skręcać, nie angażując zbyt dużej siły nacisku i pracy stóp na trudnym terenie.

Prosta a jednocześnie bardzo nowoczesna konstrukcja nart powoduje, że nawet podczas silnego nacisku i trudnej powierzchni, narty niwelując obciążenia są doskonale skrętne. Narty offtrack cruising przystosowane są zarówno do jazdy podczas ujemnych temperatur, jak również do szusowania bez mrozu.

Buty

Buty różnią się od  typowych przystosowanych do klasycznych nart biegówek. Podstawa bezpieczeństwa dla stopy jest wzmocnienie kostki, a lekka, nylonowa konstrukcja buta wykończona plastyczną gumą chroni przed zbyt szybką eksploatacją i zapewnia stopie optymalne ustawienie, tymczasem wełniana wyściółka chroni stopę przed wychładzaniem.

Kijki

Lekkie, aluminiowe, z dużym talerzykiem, ułatwiających odbicie w zmrożonym i śnieżnych terenie. Kijki offtrack cruising wyposażone są najczęściej w neoprenowe paski pomagają lepiej utrzymywać i przenosić ciężar ciała podczas chodu.

www.fit.pl