fit.pl mobile logo

Rola aminokwasów w odchudzaniu

Aminokwasy to związki chemiczne, wchodzące w skład wielotysięcznego łańcucha białkowego. W zależności od utworzonych przez nie konfiguracji determinowane są właściwości oraz przeznaczenie białka. Regulują też większość procesów zachodzących w organizmie – w tym przyrost oraz spadek wagi.

Białka znajdują się w każdej komórce każdego żywego organizmu, stanowiąc jej budulec i materiał regeneracyjny. Szacuje się, że przeciętny organizm składa się z nich aż w 20%. Podstawą łańcucha białkowego są aminokwasy endogenne – wytwarzane w procesie syntezy przez organizm oraz egzogenne – dostarczane mu wraz z pożywieniem. Substancje te wpływają zarówno na kondycję psychiczną, jak i fizyczną organizmu. Niedobory aminokwasów powodują bezsenność, stałe poczucie zmęczenia, problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, drżenie mięśni oraz depresję.

 


Aminokwasy – dlaczego są tak potrzebne?


Odpowiednio dawkowane aminokwasy pełnią kluczową rolę w organizmie człowieka. Zwiększają odporność i regulują gospodarkę hormonalną. Są niezbędne do sprawnego funkcjonowania układu krwionośnego i nerwowego. Wiele z nich występuje w roli neuroprzekaźnika, stymulując proces uczenia się. Poprawiają też ogólne samopoczucie działając przeciwlękowo i przeciwdepresyjnie. Wpływają na prawidłowe działanie układu pokarmowego, pracę wątroby, gęstość śluzówki żołądka i wydzielanie soków. Glicyna poprawia jakość snu, regulując rytm dobowy.

 

aminokwasy

Zmień swój styl życia z Eco&Fit - wypróbuj koktajli energetycznych w 4 smakach!

https://ecoandfit.pl

 

 

 

Aminokwasy – dla piękniejszej skóry i zębów


Ze względu na silne właściwości regeneracyjne grupa aminokwasów rozgałęzionych jest powszechnie stosowana w sporcie (tzw. suplement BCAA) i medycynie – zapobiegają katabolizmowi, czyli pobieraniu energii w drodze spalania białek własnych mięśni. Przyspieszają też rehabilitację oraz odbudowę organizmu. Inne związki wywierają istotny wpływ na wygląd zewnętrzny, poprawiając kondycję włosów, skóry i paznokci (L-cysteina, metionina). Tyrozyna, poprzez regulację wydzielania melaniny, przyspiesza opalanie. Treonina wzmacnia szkliwo zębów. Niektóre substancje wpływają też korzystnie na poprawę płodności: regulują cykl owulacyjny i zwiększają dopływ krwi do narządów płciowych. W przypadku stosowania antykoncepcji doustnej, zaleca się kobietom przyswajanie metioniny.


Aminokwasy a utrata tkanki tłuszczowej


Dieta proteinowa, bogata w aminokwasy ułatwia również utratę tkanki tłuszczowej. Dzięki wspomnianym właściwościom ochronnym uniemożliwiają one organizmowi czerpanie energii z własnych tkanek, co jest powszechnym mechanizmem w przypadku głodówek. Dzieje się tak, ponieważ białka w skrajnych sytuacjach przekształcają się w materiał energetyczny (1g=4 kcal). Aminokwasy przyspieszają przemianę materii (leucyna, cytrulina, tauryna). Regulując poziomu cukru we krwi niwelują ataki głodu (glutamina). Inne, jak na przykład arginina i lizyna, oddziałują na komórki mózgowe odpowiedzialne za odczucie sytości. Działanie to pomaga zwalczyć nawyk podjadania pomiędzy posiłkami. Podobne właściwości wykazują trypofan, leucyna i izoleucyna silnie wpływające na ośrodek łaknienia. Produkty wysokobiałkowe cechują się także niską zawartością węglowodanów i tłuszczy, dzięki czemu organizm redukuje stopniowo własną nadwyżkę.


Aminokwasy – dieta czy suplementacja?


Przyjmowane aminokwasów wspomaga prawidłowy rozwój organizmu, wspierając działanie wszystkich jego elementów. W zależności od zapotrzebowania za ich źródło służą odpowiednio zbilansowana dieta oraz uzupełniająca ją suplementacja.


Pierwsze rozwiązanie zapewni odpowiednie funkcjonowanie ciała. Same białka muszą być przyjmowane z pożywieniem, są jednak bardzo sycące - właściwość ta pomaga w zachowaniu odstępów pomiędzy posiłkami. Dobrą praktyką jest równoczesne dostarczanie białka zwierzęcego z białkiem roślinnym, z zachowaniem proporcji 1/3 do 2/3 w ilości 0.8-1g białka ogółem/1kg masy ciała. Warto pokreślić, że białko z pokarmu nie zostanie wchłonięte w całości (zjawisko strawności). Możemy wpłynąć na jego poziom obróbką termiczną oraz doborem odpowiednich produktów żywnościowych (jajka, mleko, ryby).


Drugie rozwiązanie wskazane jest w przypadku chęci szybkiego i zdrowego zwalczenia efektów niedoborów, które przyczyniły się do wspomnianych wyżej bezsenności, stałego poczucia zmęczenia, problemów z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, czy depresji. Niewątpliwą zaletą suplementacji jest możliwość manipulacji ilością i różnorodnością przyjmowanych aminokwasów – co chętnie wykorzystuje się w produkcji różnego typu środków - dzięki czemu aktywowane są konkretne, interesujące nas procesy. Istotne są proporcje, dlatego w razie potrzeby warto sięgać po gotowe, bezpieczne produkty. Zyskamy w ten sposób pewność dostarczenia naszemu organizmowi wyłącznie korzystnych związków. Warto podkreślić, że zarówno niedobór, jak i nadmiar szkodzi.

Dowiedz się więcej na temat rozważnego odchudzania i skutecznych ćwiczeń!
Kliknij! - https://ecoandfit.pl/pl/n/list

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Patka

Wejdź teraz na: http://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreneronline. I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów! Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreeneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów! Zmień sięnnie do poznania nawet w ciągu jendego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: http://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
Dawid

Tania dieta, indywidualnie dobrana, fachowa suplementacja, innowacyjne metody treningowe. Ciężko Ci zrzucić zbędne kilogramy? twoja poprzednia dieta zawiodła? Chcesz jednak szybko i skutecznie poprawić swoją sylwetkę, polepszyć dzięki temu swoje zdrowie? Wejdź na stronę wwwigortreneronlinepl i skorzystaj z porady trenera, któremu zaufało już wiele osób. Dodatkowo możesz wygrać 10000zł. Warto skorzystać. Polecam

Zgłoś nadużycie-
amon10

Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Zapraszam na http://www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-
syr.ann9

Wejdź teraz na: http://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreneronline.pl I zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: http://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
Agnieszka Buchvald

Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-
Maria Py

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-
klebowska159

Chcesz zbudować fantastyczną muskulaturę? Chcesz spalić zbędny tłuszcz? Chcesz spełnić swoje kulturystyczne marzenie? Chcesz stać się prawdziwą bestią? Chcesz stać się sławny i bogaty? Chcesz zdobyć podziw pięknych kobiet i zazdrość wszystkich mężczyzn na Świecie? Już teraz możesz to zrobić, bo rozwiązanie na, które od dawna czekasz? Jest teraz na wyciągnięcie ręki!!! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Igor Mieńkowski, twórca PAKIETU DZIK zaprasza Cię do przeżycia niesamowitej przygody! PAKIET DZIK to według wielu firm z branży sportu, zdrowia i suplementacji największa REWOLUCJA NA RYNKU trenerskim. PAKIET DZIK to jedyne tak skuteczne rozwiązanie w całej Polsce i Europie, które pozwala Ci w ciągu zaledwie tygodnia spalić tłuszcz i zbudować potężną muskulaturę! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl PAKIET DZIK to jedyne rozwiązanie w Polsce i Europie w którym razem z planem treningowym, dietą i suplementacją otrzymujesz sekretną wiedzę opracowaną przez specjalistów, podzieloną na etapy kiedy masz ją stosować. Ta wiedza jest dostępna tylko dla wybranych. To wszystko pozwala Ci wreszcie na ekstremalnie skuteczną i szybką przemianę! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-
Sebastian Boczar

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-
marcela.t93

Szczupła, atrakcyjna sylwetka - marzenie każdego. Myślisz, że nie można tego tak łatwo osiągnąć? Przekonaj się, że można. Chcesz wyglądać atrakcyjnie i zdrowo? Jeśli tak to koniecznie wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Jest to strona najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Tylko z jego pomocą możesz osiągnąć sukces i przejść niesamowitą przemianę. Pan Igor to jedyny trener w Polsce, który zagwarantuje Ci innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe oraz fachową suplementację. Nie czekaj dłużej i wejdź na: www.igortreneronline.pl Zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego miesiąca! Możesz już na zawsze pozbyć się niechcianego tłuszczu, zbudować piękną, smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
krakers1111

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-
axf80958

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-
Monika Nowak

Nigdy nie sprawdzałam skuteczności diety proteinowej. Z tego co wiem to ponoć negatywnie wpływa na pracę nerek. Dlatego podczas swojej kuracji odchudzającej w głównej mierze skupiłam się na dużej ilości ruchu i stosowaniu iqgreen. Dzięki temu zrzuciłam 15 kg, które od zawsze mi ciążyły.

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl