fit.pl mobile logo

Zanieczyszczony organizm – jak sobie z tym poradzić?

Wraz z szerzącą się edukacją na temat zdrowego trybu życia i rozsądnego odżywiania, bardzo popularne stało się oczyszczanie organizmu za pomocą oczyszczających kuracji. Jeśli w naszym ciele znajduje się niewielka ilość toksyn, to nie będą one zagrażać naszemu zdrowiu, jeśli jednak nie nadąży on z ich usuwaniem – będziemy w tarapatach. Jakie są rodzaje toksyn i jak się ich pozbyć? O tym poniżej

Co nam szkodzi?

Toksyny nasz organizm stara się usuwać na bieżąco, różnymi drogami: poprzez skórę, układ pokarmowy, moczowy i płuca. Jednak nie jest w stanie „przerobić” wszystkiego, z czym się spotykamy na co dzień. Przetworzone jedzenie, słaba jakość powietrza, pleśń znajdująca się w pomieszczeniach, w których przebywamy (chociażby w miejscach publicznych) – to wszystko powoduje, że nasz organizm nie nadąża z ich eliminacją. To zaś sprawia, że złogi toksyn osiadają w naszym ciele i niestety przynoszą negatywne skutki dla naszego zdrowia.

Najczęstsze toksyny w naszym organizmie

W naszym ciele odkłada się wiele rodzajów toksyn. Zaliczają się do nich pestycydy oraz dioksyny, które pochodzą z żywności i tłuszczów pochodzenia zwierzęcego. Jesteśmy też „pełni” przeróżnych związków lotnych pochodzących chociażby z odświeżaczy powietrza, płynów i dezodorantów. Niestety w naszym ciele znajduje się także pleśń, którą wdychamy, bądź co gorsza – nieświadomie konsumujemy. Najgorsze są jednak metale ciężkie, takie jak ołów, rtęć czy arsen, które zawarte są między innymi w rybach czy materiałach budowlanych.

Jakie objawy mogą nas niepokoić?

W momencie kiedy zanieczyszczenia się kumulują zaczynamy odczuwać pewne dolegliwości. Cierpi na tym zarówno nasza wątroba, płuca, nerki a nawet kora mózgowa. Może to doprowadzić do różnych chorób, ogólnego osłabienia i chronicznego zmęczenia, co zdecydowanie obniży jakość naszego życia. Do objawów, na które powinniśmy zwrócić uwagę należą zaburzenia trawienia, problemy z cerą, nieświeży zapach potu, wahania wagi i zbytnia senność. Dlatego warto zrobić wszystko by je zwalczyć i cieszyć się pełnią życia.

Sposoby na czysty organizm

Zmiana diety będzie kluczowym elementem w drodze do zdrowia. Należy pozbyć się ze swojego jadłospisu przetworzonego jedzenia, a wprowadzić więcej warzyw i owoców. Warto także wesprzeć się zieloną herbatą, która działa detoksykująco. Najlepiej zrezygnować z alkoholu. Oczywiście taki proces oczyszczania będzie dość dług, dlatego warto wesprzeć się suplementacją diety. Tutaj z pomocą przyjdzie DuoLife Moja Krew. To produkt w formie płynnej, który pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu stanu czerwonych krwinek, ale także usuwa toksyny z naszego organizmu. To także bogate źródło witamin i minerałów, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania Twojego organizmu. By usprawnić cały proces warto wprowadzić do swojego życia trochę ruchu i pić dużo wody. To z pewnością pomoże wyeliminować zanieczyszczenia.

Jeśli więc zauważymy u siebie kilka z wymienionych wcześniej objawów, może to oznaczać, że nasz organizm jest zbyt bardzo zanieczyszczony i należy mu pomóc z walką z toksynami. Dlatego nie ma na co czekać – trzeba działać, by cieszyć się zdrowiem cały czas.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl