21 września Międzynarodowy Dzień Choroby Alzheimera

Co roku 21 września obchodzimy Światowy Dzień choroby Alzheimera. W tym roku hasłem przewodnim kampanii na rzecz edukacji i leczenia choroby są " Twarze demencji"
fit.pl
2011-09-21 00:00
Udostępnij
21 września Międzynarodowy Dzień  Choroby Alzheimera
Obecnie na Świecie choruje już ponad 36 milionów seniorów na całym świecie a ich liczba do roku 2050 ma się zwiększyć do 115 mln. Polska także nie jest krajem, którego omijają alarmujące statystyki. Obecnie w naszym kraju choruje około 250 tysięcy osób, i nadal mówi się o licznych przypadkach osób, u których nie zdiagnozowano jeszcze choroby a już cierpią na pierwsze jej symptomy.

Z okazji obchodów dnia Alzheimera W Polsce i na świecie odbędzie szereg konferencji, wykładów oraz programów prozdrowotnych.

Wwarszawie Centrum Prasowym (Dom Dziennikarza) odbędzie się konferencja " Czas na Narodowy Plan Alzheimerowski w Polsce". W dyskusji wezmą udział minister zdrowia, Ewa Kopacz oraz Bartosz Arłukowicz, sekretarz stanu, pełnomocnik prezesa Rady Ministrów ds. przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

W Centrum Warszawy odbędzie się specjalny prozdrowotny piknik edukacyjny związany z profilaktyką i leczeniem choroby. A tymczasem w Płocku planowane są koncerty muzyki poważnej, a także wydarzenia artystyczne i kulturalne. Przewidziano także specjalne badania lekarskie oraz spotkania członków Płockiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera.

www.senior.fit.pl