Choroba Alzheimera choć wydawałoby się że ogranicza i  często nie pozwala normalnie funkcjonowanie, nie odbiera jednak szansy na aktywny i zdrowy tryb życia!  
fit.pl
2010-11-25 00:00
Udostępnij
Aktywny senior z Alzheimerem!
ruchChociaż na Alzheimera, mają wpływ na to, by cieszyć się lepszym zdrowiem i dłużej pozostawać sprawni.
Dobra kondycja zależy od motywacji i chęci do podjęcia aktywności przez chorych, jednakże dotąd nie stwierdzono.

Lekarze podkreślają, że ruch fizyczny, lepiej dotlenienia mózg, a tym samym poprawia sprawność i funkcjonowanie mózgu w starszym wieku.

Amerykańscy badacze z University of Wisconsin-Milwaukee wykonali także badania na grupie osób z 65-85 lat, z grupy wysokiego ryzyka zachorowania na Alzheimera i na takich seniorów, którzy nie zostali sklasyfikowani do żadnej grup ryzyka.

Badania aktywności mózgu przy pomocy funkcjonalnego rezonansu magnetycznego podczas rozwiązywania przez nich testów pamięciowych wykazały, że godnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, u osób czynnych fizycznie, pobudzane były przy testach znacznie większe obszary mózgu, niż u prowadzących siedzący tryb życia.

Choć badania nadal są kontynuowane, wiadomo już, że aktywność fizyczna ma niebagatelny wpływ dla osób, u których podejrzewa się ryzyko wystąpienia choroby alzheimera oraz już chorujących.

www.fit.pl