Piękne i opalone ciało na plaży, jest niczym bursztyn skąpany w morzu. Jeśli jesteś aktywnym seniorem, nie przepadasz za leniwym plażowaniem i lubisz kąpiele słoneczne, mamy dla Ciebie kilka pomysłów na aktywną opaleniznę  
fit.pl
2013-08-13 00:00
Udostępnij
Ćwicz sylwetkę na plaży
senior beach-283x429Nie każdy dzień plażowania musi oznaczać lenistwo na ręczniku i leżenie plackiem. Jeśli czujesz się na siłach, by zdrowo się opalać, oto kilka pomysłów na aktywne spędzanie czasu na plaży:

Po pierwsze spaceruj!

Zażywaj kąpieli słonecznych podczas spaceru brzegiem morza. To świetny sposób na ćwiczenie wszystkich partii mięśni, gdyż chodzenie po mokrym piasku z delikatnie zanurzonymi w morzu stopami, rzeźbi łydki, uda....a podczas chodzenia ćwiczysz także prostą postawę, ramiona i ręce.

Zmieniaj tempo spaceru, przyspieszaj, kiedy czujesz, że nie jesteś jeszcze zmęczony. W trakcie spaceru reguluj oddychanie. Morska bryza i jod, sprawią, że poczujesz się rześko i nie będziesz odczuwał zmęczenia, jak przy normalnym spacerze.

Po drugie biegaj!

Od spaceru do biegu jest już niedaleko. Warto zaopatrzyć się w licznik mierzenia tętna. Jeśli będzie zbyt wysokie, zwolnij i odpocznij. Biegi brzegiem morza to także nieoceniony sport w służbie Twoim stawom i mięśniom. Pamiętaj - miej ze sobą butelkę wody i ręcznik, na pewno się przydadzą podczas wytężonego treningu.

Plażowe Nordic Walking

Myślałeś, ze nad wodą kijki wcale się nie przydadzą? Nordic Walking to także świetna forma aktywnego wypoczynku na plaży. Długi nadmorski spacer plażą mniej męczy, jeśli wykorzystasz kijki. W dodatku ćwiczysz mięśnie ramion oraz brzucha - sama przyjemność.

Piaskowy fitness

Ćwiczenia fitness na plaży także mogą być doskonałą formą aktywności dla seniora. Odpowiednio dobrane i przemyślane wraz z instruktorem ćwiczenia pod kątem przeciwwskazań, dolegliwości i schorzeń pomogą korygować wady postawy, usprawniają pracę mięśni a nadmorski klimat służy samopoczuciu i wyzwala pokłady pozytywnej energii.

Wszystkie powyższe formy spędzania czasu na plaży na pewno przyciągają zdrową i mniej agresywną opaleniznę, a także wyzwalają pozytywne fluidy i pozwalają utrzymać dobrą formę. Dlatego nie zwlekaj z nadmorskimi wczasami...To najlepszy czas, by znów poczuć się młodziej.

www.senior.fit.pl