Wydawać by się mogło, że jesień jest porą roku, która nie sprzyja aktywności fizycznej. Niska temperatura powietrza, często padające deszcze nie sprzyjają aktywności n a świeżym powietrzu. Nic bardziej mylnego!
fit.pl
2015-11-23 00:00
Udostępnij
Bądź fit jesienią

Jesień nadaje się również do aktywnego wypoczynku i daje możliwość każdemu, by zaczął ćwiczyć każdego dnia. Możesz wybrać się do pobliskiego parku i tam wykonać kilka prostych ćwiczeń, które pozwolą Ci zachować formę. W pluchę można żyć aktywnie i to wcale niekoniecznie dla figury czy zdrowia, choć to oczywiście także. Wystarczy spróbować, by przekonać się, że odrobina ruchu wspaniale wpływa na samopoczucie, samoocenę, dobry humor i przyjazne postrzeganie świata.

Gdy tylko jesienna pogoda na to pozwala, wyrusz w plener! Wybierz się na długi spacer, nie ważne czy będzie to spacer pieszy, z kijami do Nordic Walking. Ubierz się na cebulkę i wybierz się do pobliskiego parku, by odkryć uroki jesieni. Jesienią możesz zacząć uprawiać jogging, biegi przełajowe, Jeśli zdecydujesz się wycieczkę rowerową, pamiętaj o kaskach dla wszystkich cyklistów (nawet tych najmniejszych!). Warto też wziąć z domu termos z herbatą i kanapki - podwieczorek w plenerze podnosi atrakcyjność wyprawy .

Spacery po parku czy lesie to świetna rozrywka, która dostarcza nie tylko wrażeń estetycznych. Spacer doskonale wpływa na nasze zdrowie. Regularne maszerowanie dodatkowo poprawia pracę serca, wytrzymałość i znakomicie wpływa na figurę. Podczas spacerów można zacząć jogging. Co pięć minut trzeba biec kilka metrów, a w miarę poprawiania kondycji wydłużać tę odległość. To najprostsze ćwiczenie niesie ze sobą wiele korzystnych zmian – oddech staje się głębszy, a serce zdrowsze i bardziej dotlenione. Do komórek dociera więcej tlenu i substancji odżywczych. Dotleniony mózg to również lepsza sprawność umysłowa.

Jesienią w parku możesz również jeździć na rolkach. Rolki są świetną rozrywką i relaksem dla każdego – niezależnie od wieku. Zamiast siedzieć w domu, skorzystaj z możliwości, jakie dają rolki. Nie plotkuj z koleżanką przy kawie, załóżcie rolki i rozmawiajcie, jeżdżąc po parku. Korzyści : zgrabna sylwetka, dobra kondycja i zdrowy wygląd.


Jeśli przeraża cie niska temperatura wówczas możesz udać się do fitness klubu. Fitness kluby oferują wiele ciekawych zajęć, które pozwolą ci pracować nad wybraną częścią ciała, a przy tym zapewnią wspaniała zabawę. Codzienny stres możesz odreagować np. na zajęciach łączących aerobik z boksem - solidne walnięcie pięścią w worek potrafi poprawić nastrój na wiele godzin. Możesz zapisać się na jogę lub tai chi albo ćwiczenia w wodzie, które są nie mniej skuteczne niż te na parkiecie, za to są znacznie przyjemniejsze, spokojniejsze i chyba ciekawsze. To tylko kilka przykładów, bo wybór jest ogromny, zwłaszcza w większych miastach. Wiele klubów oferuje też bezpłatne pierwsze zajęcia - można bez ryzyka ocenić, czy dana forma ruchu odpowiada naszym oczekiwaniom i czy dobrze się w niej czujemy.

Jeżeli uwielbiasz tańczyć? Zapisz się na zajęcia z tańca. Obecnie nie ma miasta, w którym ktoś nie uczyłby tańca. I możesz tańczyć tańce standardowe, towarzyskie, solo, latynoamerykańskie, a nawet clip dance, na których uczysz się układów tanecznych rodem z teledysków.

Jesień to również doskonały czas, by zapisać się na tenis lub squash. Miłośnicy wszelakich sportów wodnych powinni zapisać się na basen. Nie zaszkodzi poprawić technikę i utrzymać dobrą kondycję. Pływać można w każdym wieku, nawet mając kłopoty z kręgosłupem czy stawami.

Jak widać jesień wcale nie musi okazać się czasem, gdy jesteśmy zmuszeni do siedzenia w domu. Jest wiele pomysłów na to, by być aktywnym. Ograniczeniem może być tylko Twoja wyobraźnia.

www.wellness.fit.pl