Jedni go kochają inni nienawidzą. Jedno jest pewne - czosnek choć jego zapach nie zachęca, jest doskonałym lekarstwem na wiele chorób i dolegliwości w tym także obniża ciśnienie  
fit.pl
2010-11-29 00:00
Udostępnij
Czosnek lekiem na nadciśnienie
czosnek2Australijscy badacze dowiedli, że czosnek po raz kolejny może nam zastępować nie tylko lek przeciw grypie i przeziębieniom, ale także profilaktycznie wspomagać układ krwionośny.

Czosnek według badań to doskonały środek pomocniczy w leczeniu nadciśnienia. Lekarze z Uniwersytetu Adelaide przeprowadzili badania na 50 pacjentach w wieku senioralnym, u których zdiagnozowano i leczono nadciśnienie tętnicze.

Pacjentów podzielono na dwie grupy. Część przez 12 tygodni otrzymywała kapsułki z wyciągiem z czosnku, reszta tylko placebo.

Lekarze zauważyli, iż osoby, kótre regularnie przyjmowały kapsułki z czosnkiem miały niższe o około 10 mm Hg ciśnienie od seniorów, którzy ich nie zażywali.

Już od wielu lat medycyna potwierdza dobroczynne działanie czosnku na układ krwionośny. Czosnek, nie tylko obniża poziom złego cholesterolu, ale także, jak dowodzą najnowsze badania, pomaga walczyć z wysokim ciśnieniem.

Eksperci przestrzegają, jednak, by nie tylko nie odstawiać leków, ale także konsultować przyjmowanie preparatów i ekstraktów z czosnku, gdyż jego działanie w połączeniu z lekami może mieć różne skutki dla danego organizmu.

Czytaj więcej:

www.fit.pl