Dieta młodości? Tylko dieta wege!

Jak oszukać czas? Odpowiedzi na to pytanie szuka każdy z nas. Okazuje się, że stosowanie diety wegetariańskiej znacznie pozwala spowolnić procesy starzenia  
fit.pl
2012-06-19 00:00
Udostępnij
Dieta młodości? Tylko dieta wege!
Jak wskazują naukowcy ograniczenie białka, które znajduje się w mięsie i rybach może spowolnić proces starzenia się. Wiele chorób, na przykład choroby serca, układu krążenia czy nowotwory są spowodowane dietą opartą na mięsie, w którym oprócz cholesterolu znajdują się dioksyny, priony, komórki raka, wirusy, pestycydy i antybiotyki.

Mięso znacznie szybciej ulega procesowi rozkładu, co powoduje, że już w jelitach zaczyna się proces gnilny, w trakcie którego wytwarzane są różne substancje o właściwościach trujących. Część wydalana jest z organizmu, ale pozostała część zostaje wchłonięta przez tkanki ciała, co prowadzi do powstania złogów, przyspieszających proces starzenia się i pogarszania się stanu zdrowia. Produkty roślinne z kolei znacznie wolniej ulegają rozkładowi, dzięki czemu są łatwiej wydalane z organizmu.

Badania przeprowadzone w Niemczech pokazały, że stan zdrowia wegetarian był znacznie lepszy niż przeciętnego obywatela.

Ogromnym walorem diety wegetariańskiej jest fakt, że zawiera niewiele nasyconych kwasów tłuszczowych, dużo natomiast tłuszczów roślinnych, czyli tych najlepszych. Warzywa i owoce stanowią ponadto niezastąpione źródło fitoskładników, np. antyoksydantów. Chronią one organizm przed chorobami, zapobiegają też starzeniu się komórek, przez co przedłużają witalność i młodość. Usprawnia także funkcjonowanie układu odpornościowego, zwalczają bakterie i wirusy, zmniejszają stany zapalne, dezaktywują składniki rakotwórcze i oczyszczają organizm z substancji toksycznych.

Jeśli więc chcesz żyć długo - zostań wege!

 

www.senior.fit.pl