Dopadła Cię mezopauza? Walcz z nią domowymi sposobami

Czy przekwitająca kobieta musi być przemęczona, drażliwa i smutna? Niekoniecznie, wszystko w twoich rękach. Wyjdź z cienia i zacznij walkę z menopauzą sprawdzonymi metodami  
fit.pl
2010-11-04 00:00
Udostępnij
Dopadła Cię mezopauza? Walcz z nią domowymi sposobami
seniorkaFarmakologia to nie wszystko, choć warto zadbać o odpowiednie środki wspomagające twój organizm w tym trudnym okresie, to w jaki sposób patrzysz na swoje ciało i traktujesz swojego ducha ma wiele znaczenie w walce z chorobą.


Pobudka dla ciała i ducha


To psychika kieruje Twoim ciałem, jeśli czujesz się staro, widać to najpierw w Twoim wyglądzie, dlatego każdego dnia szukaj pozytywów i  jeśli nie czujesz się w nim komfortowo, działaj, zacznij chodzić na spacery, jeśli masz możliwość korzystaj z pływalni, jeździj na rowerze nie rezygnuj z przebywania na świeżym powietrzu i ruchu, to najlepsze lekarstwo na poprawę kondycji i zgubienie kilku kilogramów.


Poświęć czas tylko dla siebie, dziś nie umawiaj się z dziećmi i wnuczkami, odłóż pracę w domu i zrób coś dla siebie - wybierz się z sąsiadką do kina, zrób sobie relaksującą kąpiel, zadbaj o skórę, spróbuj tego o czym marzyłaś...a na co nie wystarczyło Ci odwagi.


Myśli pozytywnie i nie poddawaj się. Wpędzanie się w choroby i urojenia z nimi związane tylko pogarszają Twój stan a emocje w otchłań. Jeśli dopadają Cię różne dolegliwości działaj od razu.


Dbaj o swój wygląd, pomyśl ile mogą zdziałać komplementy od partnera. Wasze relacje także mogą być terapią. Zastanówcie się, kiedy ostatnio rozmawialiście o tym co was łączy, kiedy wspólnie gdzieś wychodziliście? Może warto odświeżyć uczucie, kótre kiedyś nie gasło? Zrobić wspólnie kolację przy świecach kupić drobiazg ukochanej osobie, małe kroki mogą zupełnie zmienić Twój stosunek do życia i partnerstwa.


Nie rezygnuj z seksu, jeśli czujesz dolegliwości takie jak spadek libido, czy suchość pochwy, warto udać się do lekarza po odpowiednie leki, kótre pomogą Ci wrócić do łóżkowej formy, udane życie seksualne świetnie pomaga walczyć ze skutkami menopauzy.

[-------]


paraChcesz się lepiej czuć? Zmień dietę! To co jesz ma wpływ na Twoje samopoczucie i formę. W okresie menopauzy musisz dbać o dostarczanie składników, które zmniejszą ryzyko występowania osteoporozy, nadciśnienia i nowotworów.

A zatem jedz dużo owoców i warzyw, zwłaszcza tych mniej słodkich a bardziej soczystych. Jedz chude twarogi i białe mięso, dwa lub 3 razy w tygodniu serwuj sobie ryby i nie zapomnij o piciu niegazowanej wody.

Zrezygnuj ze smażonych potraw na niezdrowych olejach, a jedz sałatki z dodatkiem oliwy z oliwek czy oleju rzepakowego.


Alkohol i papierosy to Twoi wrogowie. Od czasu do czasu pozwól sobie na lampkę wina wytrawnego do obiadu, który pobudzi trawienie i doda smaku potrawom.

Ruch i jeszcze raz ruch

Dla pań bardziej odważnych coraz więcej fitness klubów proponuje ciekawe zajęcia  dopasowanwe do potrzeb i możliwości danego organizmu.  Zrezygnuj z windy na rzecz spacerów z wnuczkami. Jeśli czujesz, że sama  nie poradzisz sobie z chorobą, nie bój się sobie pomóc, skonsultuj się z lekarzem i zacznij stosować hormony, które pomogą Ci złagodzić dolegliwości gorąca, czy rozdrażnienia.

Pomyśl jak wiele jeszcze jest do zrobienia i jak bardzo jesteś ważna dla swoich bliskich i rodziny, dlatego nie poddawaj się -  zadbaj o zdrowe ciało i  ducha.

www.fit.pl