Od tysięcy lat kamienie i kryształy budziły w ludziach podziw. Piękne i rzadkie klejnoty zawsze były wysoko cenione i dlatego bardzo drogie. Przez tysiące lat używano ich jako amuletów i talizmanów, a także do wyrobu ozdób. Z czasem zaobserwowano, że noszenie kryształów poprawia stan zdrowotny oraz działa dodatnio na cerę. Dziś też używamy kryształów jako ozdoby, ale coraz częściej nosimy je, aby poprawić swoje samopoczucie
fit.pl
2009-03-02 00:00
Udostępnij
Moc ukryta w kamieniu
WYBIERAMY SWÓJ KAMIEŃ OSOBISTY:
  • zdaj się na intuicję, kup kryształ, który w chwili wyboru przyciągnie Twoją uwagę, niezależnie od tego, czy jest przeznaczony dla Twojego znaku czy nie,
  • sprawdź dłonią energię kryształu - potrzymaj otwartą dłoń nad różnymi kryształami, wybierz ten, od którego emanuje energia, która Cię przyciąga,
  • pamiętaj: kryształy przemawiają, kiedy chcą pozostać z Tobą, połyskują, lśnią i błyszczą, przyciągają w ten sposób Twoją uwagę, jakby mówiły: "Weź mnie jestem Twój",
  • nie stosuj klamer lub innych zamocowań przytwierdzonych do jednego końca kryształu,
  • nie pozwalaj go dotykać innym osobom,
  • oczyść kryształ zaraz po przyniesieniu do domu - do szklanego naczynia wlej 1/2 litra letniej wody i rozpuść 1/2 łyżeczki soli kamiennej, mocz kryształ od 26-70 godzin.

[-------]

ODDZIAŁYWANIE KRYSZTAŁÓW

Kryształ Oddziaływanie
Agat dolegliwości żołądkowe, choroby oczu, alkoholizm, ułatwia poród, pomaga przy ukąszeniach insektów, wzmaga pewność siebie i witalność.
Akwamaryn stany zapalne oczu, osłabienie wzroku, choroby skórne, wszelkie dolegliwości związane z zębami i dziąsłami, działa uspokajająco, łagodzi lęki i depresje.
Ametyst wpływa silnie na całą sferę głowy, aktywizuje czynność trzustki i tarczycy, niezdolność do kochania, brak wiary we własne siły.
Bursztyn astma, bronchit, bóle uszu, kłopoty z ząbkowaniem, bóle zębów, schorzenia tarczycy, działa oczyszczająco, wzmacnia siły twórcze.
Chalcedon działa korzystnie na drogi oddechowe, wzmacnia śledzionę i płuca, poprawia czynność tarczycy, osłabienie, wyczerpanie, rozdrażnienie.
Chryzopraz stabilizuje krążenie, pomaga przy schorzeniach stawów, działa uspokajająco.
Cytryn cukrzyca, schorzenia gruczołów dokrewnych, schorzenia nerek i wątroby, depresja.
Granat nerwice serca, zaburzenia krążenia, daje pewność siebie.
Hematyt choroby krwi, sprzyja regeneracji sił umysłowych.
Jaspis czerwony - pomaga w połogu, przy schorzeniach macicy i jajowodów, łagodzi dolegliwości ciążowe; żółty - oddziałuje na trzustkę i grasicę; brązowy - wzmacnia system immunologiczny.
Korneol nadciśnienie, skłonność do żylaków, odciąża wątrobę,woreczek żółciowy i jelita, depresje.
Kryształ górski zaburzenia żołądkowo-jelitowe, wady postawy, skłonność do krwotoków, przywraca stan wewnętrznej równowagi.
Kwarc różowy choroby krwi, serca, krążenia, dolegliwości wątroby i nerek, blokady uczuciowe.
Lapis Lazuli nieżyt krtani, zapalenie migdałków, alergie, nadciśnienie, depresje, bezsenność, nadwrażliwość.
Onyks wzmacnia zęby, kości, paznokcie, włosy, skórę, nerwy, pobudza zdolność do racjonalnego myślenia.
Szafir choroby psychiczne, nerwowość, bezsenność, nerwobóle, choroby szczęk i zatok, depresje.
Topaz bezsenność, depresja, stany nerwowe, załamanie nerwowe.
Tygrysie oko astma, przeziębienie, pomaga w koncentracji myśli.
Turkus schorzenia dróg oddechowych, choroby nowotworowe, stany lękowe.

www.fit.pl