woda stanowi około 60 proc. masy ciała dorosłego człowieka. To jeden z najważniejszych składników naszego organizmu.
fit.pl
2015-07-28 00:00
Udostępnij
Nawodnienie organizmu
Słyszałaś na pewno takie stwierdzenie: woda to życie. Czy wiesz, że woda stanowi około 60 proc. masy ciała dorosłego człowieka? To jeden z najważniejszych składników naszego organizmu. Odpowiednie nawodnienie ważne jest między innymi dla regulacji temperatury naszego ciała, a także transportu składników odżywczych dostarczanych z pożywieniem, umożliwia prawidłowy przebieg procesów trawiennych i oczyszczanie organizm z produktów przemiany materii. Nawilżona, nieprzesuszona skóra wskazuje, że organizm jest odpowiednio nawodniony. Nawet najlepszy krem i suplementy diety nie wystarczą, jeśli nie zapewnimy organizmowi odpowiedniej podaży płynów. Woda jest absolutnie niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Chcesz być zdrowa i piękna, dobrze się czuć i dobrze wyglądać?
Pij wodę i inne napoje. Zalecana w normalnych warunkach dzienna ilość płynów dla kobiet wynosi 2,2 litra, a 2,9 dla mężczyzn. Gdy jest gorąco, gdy uprawiamy sport, aktywnie wypoczywamy, gdy nasz wysiłek fizyczny jest wzmożony, dzienne ilości płynów należy zwiększyć. Chociaż wydaje się nam, że zimą zapotrzebowanie na płyny maleje, to nie jest to prawdą. Również w chłodne dni trzeba dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Świetnym dodatkiem do napojów mogą być syropy Paola. Są produkowane z naturalnych składników i nie zawierają konserwantów. W przeciwieństwie do gotowych napojów gazowanych, sztucznie barwionych i często nadmiernie dosładzanych pozwalają na skomponowanie odpowiadającego nam smakiem, aromatem, słodyczą, zimnego bądź gorącego napoju. Mogą być smacznym i zdrowym dodatkiem nie tylko do wody mineralnej, ale także herbaty (również mrożonej), kawy, ziołowych naparów czy owocowych herbatek.

Bogata gama smaków syropów Paola umożliwi nam zaspokojenie naszych indywidualnych gustów i upodobań. Słodki syrop gruszkowy, cierpka żurawina, słodko–kwaśna pigwa, aromatyczny czarny bez czy oryginalna w smaku dzika róża pozwalają przygotować napoje o ciekawych czy rzadko spotykanych smakach.

Szklanka wody mineralnej czy źródlanej z kilkoma kroplami syropu Paola zaspokoi pragnienie nie tylko w upalny dzień. Możemy dodać do niej kilka kostek lodu, plasterek cytryny czy limonki, listki świeżych ziół i pozwolić sobie na chwilę zdrowej i pysznej przyjemności. Jeśli użyjemy wody gazowanej, musującym i smacznym napojem zaspokoimy nawet największe pragnienie..W kompocie ugotowanym z sezonowych owoców syrop Paola może zastąpić cukier, a także urozmaicić smak. Kompot truskawkowy z syropem z żurawiny, gruszkowy z syropem z pigwy czy jabłkowy z syropem z róży mogą się okazać oryginalną i pyszną interpretacją tradycyjnych smaków.

Z wody z dodatkiem syropu Paola możemy zrobić kolorowe kostki lodu, które ozdobią i wzbogacą smak naszych napojów.

Syropy Paola świetnie sprawdzą się również w roli dodatków do napojów przygotowanych na bazie mlecznych przetworów. Koktajl z maślanki, kefiru czy jogurtu z dodatkiem ulubionego syropu Paola nie tylko ugasi pragnienie, ale też nawodni organizm, a w upalny dzień zastąpi ciężkostrawny posiłek. W przeciwieństwie do niektórych gotowych produktów tego typu samodzielnie przygotowany koktajl nie będzie zawierał sztucznych barwników, dodatków czy konserwantów. Dodanie odpowiadającej nam ilości Paoli i wymieszanie lub zmiksowanie to prosty i szybki sposób na zdrowy napój mleczny.

Syropy Paola będą doskonałym dodatkiem również do gorących napojów. Kiedy chcemy się rozgrzać albo wolimy ugasić pragnienie czymś ciepłym sięgniemy po Paolę. Herbata czarna, czerwona, zielona, owocowa czy ziołowa ciekawiej smakuje z wybranym, ulubionym syropem niż z cukrem. Jeśli mamy ochotę na kawę syropy Paola pasują zarówno do kawy americano, lungo, cappucino, cafe latte, macchiato, frappe czy cafe mocha. www.paola.pl