Już jest! Od 1 stycznia obowiązuje nowa lista leków refundowanych. Na liście znalazły się między innymi leki niezbędne w terapii ciężkiej łuszczycy oraz choroby Huntingtona. Lista została także rozszerzona o ponad 180 leków między innymi z na schorzenia kardiologiczne czy onkologiczne  
fit.pl
2013-01-03 00:00
Udostępnij
Nowa lista leków refundowanych
pillsNowa lista reków refundowanych obejmuje 71 nowych leków, która w tym roku daje zielone światło i nadzieję na tańsze leczenie dla osób z przewlekłą i ciężką postacią łuszczyny czy chorobą Huntingtona - potocznie zwaną padaczką.

Zmianie ulegnie także dostęp do najnowocześniejszych leków na reumatoidalne zapalenie stawów. Refundowane będą tylko dwa leki biologiczne na to schorzenie.

W ramach programu refundacyjnego na liście widnieje także kolejny lek na stwardnienie rozsiane, dzięki czemu jest szansa dla pacjentów na szybkie leczenie w przypadku wczesnej diagnozy.

Ministerstwo Zdrowia apeluje do lekarzy o możliwości zakupu tańszego zamiennka leku przepisanego przez lekarze. Zamienniki są lekami o podobnym składzie co przepisany lek, dlatego nie powodują zaburzenia terapii.

Już szacuje się, ze na kolejnej liście wśród lekarstw refundowanych znajdą się także te pomocne w leczeniu chorób cywilizacyjnych, np. chorób onkologicznych czy serca. Rozszerzona lista około 180 pozycji będzie obejmowała także leki pomocne w leczeniu chorób nefrologicznych i reumatologicznych.

www.senior.fit.pl