Problemy ze snem? Porozmawiaj z ekspertem

Coraz więcej Polaków ma problemy z zaśnięciem. Wielu z nas regularnie przebudza się w nocy i nie może powtórnie zapaść w sen. Lekarze alarmują, że już ponad połowa dorosłych Polaków cierpi na bezsenność. Niestety problem ten może wpływać negatywnie na nasze zdrowie
fit.pl
2013-03-25 00:00
Udostępnij
Problemy ze snem? Porozmawiaj z ekspertem
senior sleepCo zrobić, by mieć dobry, spokojny sen? Z okazji Światowego Dnia Snu, który przypada 15 marca, została uruchomiona bezpłatna infolinia „Czas na spokojny sen”. Ekspert odpowie na wszelkie pytania związane ze snem.
O bezsenności mówi się wtedy, gdy pojawiają się problemy z zaśnięciem, w nocy następują kilkukrotne przerwy we śnie, a po przebudzeniu organizm nie jest wyspany i wypoczęty.

Gdy przemęczenie postępuje, a żadne metody walki z bezsennością nie przynoszą pozytywnych efektów warto porozmawiać ze specjalistą.

Konsultacje telefoniczne odbywają się w następujące dni:
  • 26 marca (wtorek), w godzinach 16.00-19.00
  • 2 kwietnia (wtorek), w godzinach 16.00-19.00
  • 9 kwietnia (wtorek), w godzinach 16.00-19.00
  • 12 kwietnia (piątek), w godzinach 16.00-19.00

Pod bezpłatnym numerem telefonu: 801 066 366, na pytanie czeka lek. med. Michał Frybes, internista, endokrynolog.
O śnie na forum światowym

O problemach ze snem należy rozmawiać, gdyż konsekwencje zdrowotne bezsenności mogą prowadzić do poważnych zaburzeń psychofizycznych1. Dlatego Światowa Organizacja Medycyny Snu przekonuje w tegorocznej kampanii, że zdrowy sen jest równie istotny dla dobrego rozwoju w dzieciństwie jak i w życiu dorosłym, co zdrowe odżywianie i regularna aktywność sportowa.

Człowiek ponad 1/3 swojego życia przesypia. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o właściwą higienę snu, walczyć z bezsennością, znaleźć jej źródło i wyeliminować przyczynę problemów. Światowa Organizacja Medycyny Snu podkreśla, że brak snu, bądź zła jakość nocnego odpoczynku może wpływać na otyłość, cukrzycę bądź osłabić system odpornościowy, a nawet doprowadzić do depresji.

www.senior.fit.pl