Recepta na udany związek w starszym wieku według Jolanty Kwaśniewskiej

Zdaniem Jolanty Kwaśniewskiej, aby cieszyć się pogodną starością, trzeba przede wszystkim dbać o zdrowie, kultywować przyjaźnie, spotykać się rodziną oraz mieć przy sobie kochającego partnera, z którym można pojechać na wycieczkę czy pójść na koncert
fit.pl
2014-01-02 00:00
Udostępnij
Recepta na udany związek w starszym wieku według Jolanty Kwaśniewskiej
kwasniewskaJolanta Kwaśniewska w "Pytaniu na śniadanie" w TVP2 prowadzi cykl programów pt. „Oswajanie starości” w ramach projektu na rzecz zdrowej i aktywnej starości realizowanego przez jej Fundację „Porozumienie bez barier”.  W rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle pierwsza dama zdradza, co jej zdaniem wpływa na szczęśliwe życie w dojrzałym wieku.

– Warto kultywować przyjaźnie, jak najlepsze układy z rodziną, dbać o własne zdrowie – wylicza Jolanta Kwaśniewska. Uważa, że zdrowie jest kluczowe i kobiety powinny namawiać do profilaktycznych badań także swoich partnerów, bo oni badają się rzadziej. Z tego powodu żyją statystycznie krócej o osiem lat od kobiet. Tymczasem na starość dobrze jest cieszyć się wspólnie życiem.

– Jeśli wchodzi się w starość, w ten wiek „oszroniony”, to jest naprawdę rzeczą ogromnie miłą, jak mamy z kim wieczorem usiąść i wypić filiżankę herbaty czy wspólnie wyjść na spacer, na koncert czy spotkać się z przyjaciółmi – mówi Jolanta Kwaśniewska. – Jeżdżąc na nartach, bardzo często patrzę na takich wspaniałych, starszych ludzi, którzy mając grubo powyżej 70 lat. Trzymając się za ręce, piją ciepłą herbatę, siedząc wysoko na trzech tysiącach metrów.

Jolanta Kwaśniewska przyznaje jednak, że szczęśliwym w dojrzałym wieku można być tak naprawdę jedynie wtedy, kiedy jest się z kochającą osobą.

– Bardzo pięknie powiedziała tutaj Ula Dudziak: „… serce się nie starzeje, nie siwieje i nie dostaje zmarszczek”. Myślę, że to jest najpiękniej powiedziane – mówi była pierwsza dama.

Jolanta Kwaśniewska od 37 lat jest żoną byłego prezydenta Polski Aleksandra Kwaśniewskiego.

www.senior.fit.pl