Kupowanie prezentów dla mężczyzny życia oraz innych panów w rodzinie, czy to podczas świątecznej zakupowej gorączki, czy też podczas innych okazji w ciągu całego roku, może być niezłym i pracochłonnym wyzwaniem. Takie prezenty powinny być osobiste, wybrane specjalnie dla kogoś i, co jest chyba najtrudniejsze, muszą pasować do mężczyzny, jego stylu życia i osobowości.  
fit.pl
2016-02-23 00:00
Udostępnij
Kupujemy prezent dla niego
Panów nie zadowolą kosmetyki, ciuchy lub też drobne bibeloty. Mężczyźni lubią konkrety. Na szczęście czasami wystarczy elektroniczny gadżet. Prawdziwy problem zaczyna się gdy stajemy przed wyborem prezentu dla faceta aktywnego, z prawdziwą sportową pasją. A jeśli w dodatku jest to typ, który jest posiadaczem większości wyprodukowanych gadżetów - wtedy jesteśmy w przysłowiowej kropce. Ale nie ma sytuacji bez wyjścia. Dlatego podpowiemy wam jak wybrać idealny prezent dla niego.

Wspieraj jego sportową pasję
Jeśli mężczyzna Twojego życia lubi sport i aktywność fizyczną na pewno lubi ćwiczyć także i w domu. Sport jest obecny w jego życiu, także wtedy gdy przebywa z Tobą. Pogódź się z tym i wyjdź mu naprzeciw. Wygospodarowanie miejsca lub całego pomieszczenia na domową siłownię sprawi, że pan domu będzie w siódmym, a nawet ósmym, niebie. Wbrew pozorom, taka siłownia nie zajmuje dużo miejsca, może więc warto przemyśleć rezygnację z jednej lub dwóch szaf. Dodatkowy plus – częściej będziemy widywać w domu naszego mężczyznę.

Nie zawsze jednak da się wygospodarować kawałek przestrzeni (ech, te nasze „duże” mieszkania). W takim przypadku sprawdzić się może prezent w postaci sprzętu do ćwiczeń – drążek do podciągania czy hantle. Bidon, nowa torba sportowa, praktyczne ręczniki – czyli wszystko to, co przyda się podczas wypraw do klubu sportowego także sprawi przyjemność aktywnemu mężczyźnie.

A skoro już o sprzęcie mowa – doskonałym rozwiązaniem są prezenty, dzięki którym będziecie mogli spędzić trochę czasu razem. Rowery, zestaw akcesoriów do biegania dla was obojga lub namiot kupiony z myślę o wspólnym weekendowym biwakowaniu (nocowanie pod namiotem zamiast w wygodnym hotelu wraca do łask).

Z techniką na siłownię
Maniakom sportu i wszelkiej aktywności fizycznej wychodzi naprzeciw technologia i współczesna elektronika. Ilość przydatnych gadżetów, aplikacji i elektronicznych sprzętów pomagających podczas uprawiania sportów oraz umilających aktywność fizyczna to prawdziwe zatrzęsienie. Na szczęście dla nas – bo nic nie cieszy mężczyzn (także tych, którzy przedkładają sport nad nowa konsolę) jak technologiczne nowinki.

W tej dziedzinie naprawdę mamy w czym wybierać. Sprawdzają się zarówno słuchawki do odtwarzaczy muzyki odporne na wstrząsy w zmienne warunki pogodowe, jak i sportowe aplikacje na telefon (od tych liczników interwałów po te przeprowadzające przez cały trening).

Gry na konsolę imitujące uprawianie sportów lub gadżeciarski zegarek pokazujący ilość spalonych kalorii, przebiegniętych kilometrów oraz odtwarzający muzykę - wybór jest trudny ale radość na twarzy obdarowanego warta jest poszukiwań i przebijania się przez te wszystkie nowinki ze świata techniki i sportu (co dla przeciętnej kobiety nie zawsze jest proste).

Przygoda, przygoda
A może zapomnijmy o gadżetach, sprzęcie sportowym i wyposażeniu. Podarujmy aktywnemu facetowi to, co w życiu najważniejsze – niezapomniane doświadczenia i przeżycia. Sprezentujmy mu coś co zapamięta na długo, coś co będzie niesamowitą przygodą, wydarzeniem życia lub po prostu świetną zabawą. Wyjątkowy prezent dla niego nie musi być przecież materialny, opakowany w ozdobny papier i przewiązany wstążeczką.

Spośród wielu ofert dostępnych w internecie uwagę przyciąga choćby szkolenie survivalowe z technik przetrwania w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej (lub survival militarny w Sulejowie) a także Dream Jump z dachu Stadionu Miejskiego we Wrocławiu.

Prezentem, który zadowoli każdego, nie tylko aktywnego, pana będzie niewątpliwie przejażdżka czołgiem T-55 „Merida” (znam także wiele pań, które tez byłyby zachwycone) lub możliwość poprowadzenia Ferrari po ulicach ruchliwego miasta.

A może coś dla obojga? Laserowy paintball w parach lub kolacja „na wysokości” na pewno nie tylko dostarczy emocji i podniesie poziom adrenaliny ale i zacieśni wasz związek.

Tego typu, niebanalnych ofert jest naprawdę wiele (by się o tym przekonać wystarczy odwiedzić chociażby tę stronę z prezentami dla niego http://www.wyjatkowyprezent.pl/pomysl-na-prezent/prezenty-dla-niego). Wiele z nich zapewnia solidną dawkę adrenaliny i, co tu kryć, trafia w skryte marzenia mężczyzn. Tego typu atrakcje zapewniają sporo przeżyć i powinny zaspokoić gusta nawet najbardziej wybrednego pana. A przy tym możemy mieć pewność, że takie prezentu żaden mężczyzna długo nie zapomni.