W niedzielę 12 stycznia 2014 roku odbył się 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku ponownie w całej Polsce i za granicą zbierane są pieniądze na sprzęt medyczny dla chorych dzieci i seniorów. Seniorzy z Klubu Familia 65+ z własnej inicjatywy zaangażowali się w zbieranie pieniędzy na WOŚP!  
fit.pl
2014-01-15 00:00
Udostępnij
Seniorzy dla seniorów na WOŚP
Nasz Partner - Klub Familia 65+ już po raz drugi zaangażował się w WOŚP. Tym razem członkowie Klubu z własnej inicjatywy zebrali pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Udało się uzbierać trzy tysiące złotych, które przedstawicielki Klubu osobiście wręczyły Jurkowi Owsiakowi podczas Wielkiego Finału w studiu TVP2. Zachęceni inicjatywą naszych Seniorów postanowiliśmy jako Fundusz Hipoteczny Familia SA przekazać 1% z podatku od wszystkich naszych Partnerów.

wosp-2014-02

Klub Familia65+ powstał w lipcu 2012 roku. Pomysł założenia Klubu zrodził się z potrzeby podnoszenia standardów życia polskich seniorów. Członkami Klubu są osoby, które poprawiły jakość swojego życia, a obecnie działają na rzecz popularyzacji obecnych rozwiązań finansowych, prawnych i zdrowotnych by żyć godnie. Członkowie Klubu z własnej inicjatywy zebrali pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Udało się uzbierać trzy tysiące złotych, które przedstawicielki Klubu osobiście wręczyły Jurkowi Owsiakowi podczas Wielkiego Finału w studiu TVP2. Zachęceni inicjatywą Seniorów  Fundusz Hipoteczny Familia SA jako partner klubu postanowił także przekazać 1% z podatku.

W tym roku kolejny raz WOŚP zajął się poprawą jakości leczenia osób starszych. Według informacji sztabu głównego WOŚP do tej pory zebrano 35 489 135 zł. Hasło 22. Finału WOŚP brzmiało: "Na ratunek". Zebrane w tym roku pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej, np. wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG. Fundacja po raz drugi zbiera również pieniądze na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów.

W ramach środków z zeszłorocznego Finału Fundacja WOŚP wyposażyła wszystkie istniejące w Polsce oddziały geriatryczne i gotowa jest wesprzeć w ten sam sposób każdy nowy oddział, który będzie miał kontrakt z NFZ.

www.senior.fit.pl