Ruszyła 5. edycja konkursu "Seniorzy w Akcji". Celem inicjatywy jest pokazanie aktywności społecznej osób po 55 roku życia oraz aktywizacja wszystkich tych, który mają pasje zainteresowania i chcą podzielić się nimi z innymi
fit.pl
2012-03-05 00:00
Udostępnij
Seniorzy w akcji po raz 5.
emerytura zabawaOgólnopolski konkurs dotacyjny "Seniorzy w Akcji" to międzypokoleniowa inicjatywa pozwalająca zrealizować projekt społeczny w oparciu o pasje, zainteresowania, która angażuje osoby młode oraz seniorów po 55 roku życia. Jej celem jest jest współpraca sprzyjająca wdrożeniu projektu a dzięki niemu aktywizacji osób starszych.

Udział w konkursie daje możliwość wsparcia finansowego na realizację projektu w wysokości od 5000 do 12 000 a pula środków dotacyjnych w tym roku wynosi 343 000 złotych.

O dotacje mogą ubiegać się osoby w wieku plus 55 oraz pary międzypokoleniowe (osoba do 30 lat oraz osoba plus 55), które mają pomysł na organizację pozarządową (np. dom kultury, stowarzyszenie, uniwersytet trzeciego wieku itp.) inicjującą ciekawe przedsięwzięcia i aktywizującą środowiska lokalne do międzypokoleniowego dialogu i rozwiązywania ważkich dla nim problemów.

W czterech poprzednich edycjach nagrody otrzymały aż 134 projekty z całej Polski. Listy intencyjne można przesyłać do 25 marca a wszelkie informacje na temat konkursu i dokumentów można znaleźć pod adresem www.seniorzywakcji.pl

www.senior.fit.pl