Już od ośmiu lat, 18 października, obchodzony jest Światowy Dzień Menopauzy. Jego inicjatorami są Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oraz Międzynarodowe Towarzystwo Menopauzy (IMS). Celem Światowego Dnia Menopauzy jest zwrócenie uwagi na problemy związane z klimakterium oraz sposoby walki z jego objawami i następstwami
fit.pl
2012-10-18 00:00
Udostępnij
Światowy Dzień Menopauzy
Menopausal1Menopauza – czas zmian

Menopauza, zwana inaczej klimakterium jest naturalnym procesem biologicznym i okresem przejściowym w życiu każdej kobiety. To moment, gdy w organizmie zachodzi szereg zmian natury fizjologicznej i psychicznej. U każdej kobiety menopauza przebiega w indywidualny sposób, a jej objawy są zróżnicowane.

Część kobiet łagodnie przechodzi menopauzę i praktycznie nie odczuwa żadnych skutków ubocznych z nią związanych.

Niestety, wiele pań czuje w okresie pokwitania, że traci kontrolę nad swoimi emocjami, uważa się za nieatrakcyjne i ma potrzebę szybkiego, chwilowego odizolowania się od otoczenia. Inne, odczuwają przemęczenie fizyczne i psychiczne, złość na samą siebie i swój organizm, często pogrążają się w przygnębieniu i niepokoju o teraźniejszość i przyszłość.

Odkryj swoją kobiecość na nowo!

Menopauza to również czas, w którym kobieta potrzebuje odpowiedniej dawki witamin i składników mineralnych. Naprzeciw takim potrzebom wychodzi suplementy diety np. Falvit estro+ - bogaty zestaw witamin i minerałów wzbogacony o fitoestrogeny zawarte w wyciągu z szyszek chmielu.

Okres menopauzalny przypada na 1/3 życia kobiety, dlatego w tym okresie warto zadbać o siebie i swój organizm.

www.senior.fit.pl